Żelazo Chela-Ferr bio-complex Olimp Labs

Olimp Chela-Ferr bio-complex suplement diety z kwasem foliowym B6, B12 i witaminą C zawiera najlepiej przyswajalną i najbezpieczniejszą w dawkowaniu formę żelaza w postaci chelatu aminokwasowego w zaawansowanym kompleksie z witaminami C, B6, B12 i kwasem foliowym.

Suplement pomaga w uzupełnieniu niedoborów żelaza oraz pokryciu zapotrzebowania na witaminy uczestniczące w procesach krwiotwórczych i regulujących wzrost i funkcjonowanie komórek oraz procesy wzrostowe organizmu.

Opakowanie: 30 kapsułek

Olimp Labs,

marka:

Cena: 10,56 zł

Działanie:

Żelazo jest przede wszystkim potrzebne do wytwarzania czerwonych krwinek.
Deficyt tego pierwiastka w ustroju człowieka objawia się bardzo szybko.
Charakterystyczne objawy to osłabienie fizyczne, zakłócenie snu, spadek sprawności intelektualnej i psychicznej, obniżenie odporności.
Z problemem niedoboru żelaza borykają się najczęściej kobiety w wieku rozrodczym, kobiety ciężarne, nastolatki oraz ludzie starsi.
Niedobór żelaza jest bardzo powszechny i powoduje często jeden z typów anemii.

Szczególnie wskazane jest przyjmowanie żelaza łącznie z witaminą C, B6, B12 i kwasem foliowym, gdyż składniki te dodatkowo, niezależnie od żelaza, przyspieszają proces krwiotworzenia zapobiegając występowaniu niedokrwistości.
- Witamina B6 pomaga organizmowi w gospodarce żelaza oraz uczestniczy w procesach krwiotwórczych, a także jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i immunologicznego
- Witamina B12 uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi, przeciwdziała niedokrwistości i wraz z kwasem foliowym odgrywa istotną rolę przy podziałach komórek;
- Witamina C ułatwia wchłanianie trudnoprzyswajalnego żelaza niehemowego obecnego w produktach roślinnych, co zwiększa ogólną pulę tego pierwiastka w organizmie oraz jego dystrybucję do szpiku kostnego, gdzie zachodzi produkcja elementów krwi z udziałem tego pierwiastka;
- Kwas foliowy reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek, przyczynia się do prawidłowego rozwoju płodu w łonie matki oraz pobudza procesy krwiotwórcze.

Dawkowanie:

Najlepiej stosować raz dziennie po 1 kapsułce, po wybranym posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Wskazania:

Produkt polecany w szczególności kobietom będącym w ciąży lub planującym ciążę, w okresie okołomenstruacyjnym, w stanach niedokrwistości, osobom z niedoborami żelaza oraz sportowcom dyscyplin wytrzymałościowych.

Skład:

1 kapsułka zawiera:
chelat aminokwasowy żelaza Ferrochel 70 mg
w tym:
żelazo 14 mg 
witamina C 30 mg 
witamina B 6 2 mg 
witamina B12 1 ug 
kwas foliowy 200 ug 

Ulotka w formacie pdfUlotka Olimp Żelazo Chela-Ferr Bio-Complex