Jak uniknać choroby lokomocyjnej?

Dostępne na rynku preparaty pozwalają uniknąć lub złagodzić nieprzyjemne objawy choroby lokomocyjnej.

Na dalszą trasę można bezpiecznie polecić znany od lat aviomarin.
Pacjent może być senny lecz do czasu osiągnięcia celu podróży objaw powinien zniknąć.

Obecnie aviomarin dostępny jest w postaci tabletek (zawierają 50 mg substancji czynnej) oraz gum do żucia (zawierają 20 mg substancji czynnej).

Na krótsze trasy użyteczne mogą być preparaty ziołowe zawierające wyciąg z kłącza imbiru takie jak Lokomotiv w postaci syropu dla najmłodszych, tabletek do połknięcia lub pastylek do ssania.
Smaczną alternatywą są lizaki Viva-Chups.

U dzieci, osób starszych lub osób, u których przeciwwskazane są leki skutecznym rozwiązaniem będzie lek homeopatyczny Boiron Cocculine.
Warto podać tabletkę do ssania już wieczorem w dniu poprzedzającym podróż.
Tabletki są skuteczne także w trakcie podróży; zażywamy je wtedy w razie pojawienia się mdłości czy objawów choroby lokomocyjnej.

Alternatywą dla leków, preparatów ziołowych i leków homeopatycznych są plastry i opaski uciskające specyficzny punkt na nadgarstku.
Plaster Transway przyklejamy na oba nadgarstki i zostawiamy w miejscu przez cały czas trwania podróży. Wystający gumowy element uciska punkt, przez co objawy nie powinny wystąpić.

Podobnie działa opaska Sea-Band. Jest to kolorowa opaska na rękę z przymocowanym elementem plastikowym uciskającym wrażliwy punkt. Opaski są wielokrotnego użycia. Dostępne w wersji dla dorosłych i dzieci. Na podróż zakładamy opaski na oba nadgarstki.

Kiedy Pacjent cierpi na chorobę lokomocyjną, oprócz profilaktycznego zażywania preparatów mających zapobiec wymiotom, warto mieć przy sobie woreczki. Sama świadomość tego że w razie nasilenia nudności mamy pod ręką awaryjne rozwiązanie pozwala często uspokoić się i oddalić przykre objawy.
Dlatego szczególnie podczas podróży publicznymi środkami transportu lub podczas zorganizowanych wycieczek warto mieć przy sobie specjalne woreczki na wymiociny RIG Happy Covers.
Są to woreczki z grubego materiału (zapobiega przeciekaniu i ewentualnemu przebiciu woreczka), które zawierają proszek zamieniający wymioty w stały i bezzapachowy żel.
Używając woreczków na wymioty RIG możemy uniknąć przykrego zapachu w pojeździe i ewentualnego wylania zawartości.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Zainteresował Cię artykuł? Otrzymuj najświeższe informacje prosto na swój adres e-mail. Zapisz się do naszego Newslettera na stronie głównej.

Kliknij ten link by się zapisać.

Nie lubimy spamu tak jak Ty. Nikomu nie udostępniamy adresów e-mail. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości klikając w link.