Jak myć i sterylizować butelkę SinusRinse oraz SinuRinse Neti Pot firmy NeilMed.

Instrukcja mycia i sterylizacji butelki SinusRinse oraz SinuRinse Neti Pot. Jak dbać o zestaw by płukanie zatok było skuteczne. Jak dezynfekować produkty NeilMed Sinus Rinse w kuchenkach mikrofalowych.

Przed każdym płukaniem zatok zestawem Sinus Rinse należy sprawdzić, czy w butelce, na korku lub rurce nie ma przebarwień czy osadów. Jeśli widać jakiekolwiek przebarwienia, należy wyczyścić butelkę, czapkę i rurkę zgodnie ze wskazówkami podanymi poniżej. 

Zalecamy dokładne sprawdzanie zestawu po każdym użyciu. Jeśli pojawią się ślady zużycia należy wymienić butelkę.

Zalecane jest wymienianie butelki co 3 miesiące.

Mycie zestawu.

1. Przepłukać korek, rurkę i butelkę, przy użyciu bieżącej wody. Napełnić butelkę wodą (przegotowaną, destylowaną lub źródlaną zdatną do picia).

2. Dodać kilka kropli płynu do mycia naczyń lub szamponu dla niemowląt.

3. Przykręcić korek z rurką do butelki i energicznie wstrząsać butelką zatykając palcem otwór w korku.

4. Ścisnąć mocno butelkę, aby umożliwić oczyszczenie wnętrze rurki i korka wypływającym roztworem detergentu, aż do całkowitego opróżnienia butelki.

5. Dokładnie wyszorować korek butelkę i rurkę, najlepiej za pomocą szczoteczki do mycia niemowlęcych smoczków i butelek.

6. Starannie wypłukać mydliny z butelki, korka i rurki.

7. Umieścić elementy zestawu do wyschnięcia na ręczniku papierowym lub umieścić w NasaDOCK™.

Mycie butelki w zmywarce do naczyń.

Butelka może być myta w zmywarkach jednak dysze mogą nie być w stanie dotrzeć do środka przez wąską szyjkę butelki przez co wnętrze może zostać niedomyte.

Dlatego zalecamy czyszczenie ręczne.

Dodatkową metodą czyszczenia butelki jest stosowanie białego octu winnego lub alkoholu izopropylowego (w 99% stężeniu), który należy wlać do butelki, a następnie wypłukać i wytrzeć, podobnie jak w przypadku czyszczenia za pomocą detergentów.

Przechowywać w suchym, chłodnym i przewiewnym miejscu.

Dezynfekowanie zestawu w kuchence mikrofalowej.

Wymyć zestaw wodą z detergentem jak opisano powyżej. Wytrząsnąć resztki wody z butelki. Umieścić butelkę, korek oraz rurkę w kuchence mikrofalowej na 1,5 do 2 minut. Taki czas wystarczy na zdezynfekowanie zestawu. 

Firma NeilMed producent Sinus Rinse zaleca takie postępowanie, choć brak niezależnych badań naukowych, które wskazywałyby, że jest to konieczne. Jakkolwiek takie badania są prowadzone i wyniki zostaną opublikowane w ciągu 1-2 lat.

Uwaga: 

Nie przechowywać butelki z założoną nakrętką jeśli części nie są suche. 

Nie przechowywać mokrych części w szczelnym plastikowym opakowaniu. 

W podróży, kiedy nie ma czasu na wysuszenie zestawu warto owinąć części osobno w ręczniki papierowe. Kiedy nie mamy innej możliwości można czasem do mycia butelki użyć mydła w płynie.

Nie używać butelki, jeśli występują uszkodzenia lub odbarwienia, które nie dają się całkowicie usunąć. 

Nie umieszczać butelki, korka ani rurki we wrzącej wodzie, gdyż może to zniszczyć tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest zestaw.

Powyższe zalecenia odnoszą się także do użytkowników czajniczka NetiPot.

Wieszak do suszenia zestawu NasaDOCK™ to prosty i higieniczny sposób przechowywania butelki, nakrętki i rurki. Może być zawieszony na ścianie za pomocą przyssawek lub  zostać przykręcony śrubami. NasaDOCK™ jest polecany do suszenia urządzenia. 

Wieszak znajduje się w zestawie podstawowym Sinus Rinse dla dorosłych oraz zestawie podstawowym Sinus Rinse dla dzieci.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Zainteresował Cię artykuł? Otrzymuj najświeższe informacje prosto na swój adres e-mail. Zapisz się do naszego Newslettera na stronie głównej.

Kliknij ten link by się zapisać.

Nie lubimy spamu tak jak Ty. Nikomu nie udostępniamy adresów e-mail. Zawsze możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości klikając w link.