Chela-Mag SHOT duża dawka magnezu w płynie szybko przyswajalna

Olimp Chela-Mag SHOT duża dawka magnezu w płynie

Pierwszy na świecie suplement diety zawierający wysoko przyswajalną płynną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego ALBION®.
Potężna jednorazowa dawka aż 375 mg czystych jonów magnezu w 100% pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten minerał.
Mega dawka magnezu wzbogacona została witaminą B6, która nasila jego przyswajalność i wzmacnia jego działanie.
Wykorzystanie nowatorskiej formuły Liquid Technology pozwala na natychmiastowe przyswojenie zawartych w formie płynnej składników aktywnych, bez opóźnienia typowego dla tabletek czy kapsułek.

Produkt w poręcznej ampułce 25 ml, gwarantującej wyjątkową wygodę użycia i możliwość zastosowania w dowolnym momencie.

Opakowanie: 1 ampułka 25 ml

Olimp Labs,

marka:

Cena: 5,59 zł

Działanie:

Magnez nazywany jest często pierwiastkiem życia i energii i jest zaliczany do grupy makro składników mineralnych, na które organizm wykazuje zwiększone dzienne zapotrzebowanie.
Pierwiastek ten zaangażowany jest w ponad 300 reakcji enzymatycznych, zachodzących w naszych komórkach każdego dnia.
Minerał ten uczestniczy w aktywnym transporcie różnych składników przez błony komórkowe, między innymi przyczynia się do utrzymania odpowiedniej równowagi pomiędzy sodem a potasem.
Magnez jest niezbędny do codziennej pracy naszych mięśni i sprawnego funkcjonowania układu nerwowego.
Minerał ten wspomaga również właściwe funkcjonowanie serca i całego układu krwionośnego.
Najważniejszą funkcją magnezu pozostaje udział w syntezie podstawowych nośników energii w organizmie (ATP). Bez obecności odpowiedniej ilości tego minerału produkcja energii niezbędnej w codziennym funkcjonowaniu organizmu zachodzi nieefektywnie. I właśnie dlatego czujemy się zmęczeni. Z tego też powodu codziennie uzupełnianie magnezu jest tak istotne.
Dodatek w preparacie witaminy B6, zwiększa wchłanialność magnezu i bardzo często nasila, ale i umożliwia prawidłowe zachodzenie procesów metabolicznych, w których ten minerał uczestniczy.

Dawkowanie:

Zalecana dzienna porcja: zawartość 1 ampułki (25 ml) spożyć raz dziennie po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla osób ćwiczących rekreacyjnie oraz sportowców wyczynowych.
Chela Mag B6 Forte SHOT jest dedykowany osobom trwale narażonym na stres środowiskowy, żyjącym w ciągłym pośpiechu, aktywnym zawodowo, których praca jest obarczona wysokim stopniem odpowiedzialności i ryzyka, obciążająca psychicznie lub/i fizycznie organizm.
Preparat Chela Mag B6 Forte SHOT z pewnością można polecić każdej osobie mającej problem z nadmierną reakcją na bodźce, odczuwającej powstające na tym tle dokuczliwości.
W szczególności polecany osobom, które nie chcą lub nie mogą spożywać dużej ilości kapsułek lub tabletek.

Skład:

1 ampułka (25 ml) zawiera:
Chelat aminokwasowy magnezu Albion 2083 mg
w tym:
Magnez 375 mg (100%*)
Wit. B6 1,4 mg (100%*)

*%ZDS- procent realizacji zalecanego dziennego spożycia.