Aboca Fitostill PLUS krople ochronne, nawilżające i kojące podrażnione oko

Aboca fitostill PLUS krople do oczu w jednorazowych fiolkach ochronne, nawilżające i kojące podrażnione oko z ekstraktem z płatków rumianku (kwiatów języczkowych) o działaniu łagodzącym

Można stosować także przy założonych szkłach kontaktowych.
Fiolkę po otwarciu można ponownie zamknąć; jest gotowa do użycia przez 12 godzin od pierwszego otwarcia.

Wyrób medyczny klasy IIb

Opakowanie: 10 pojemniczków z możliwością ponownego zamknięcia 0,5 ml

Aboca Azienda Agraria,

marka:

Cena: 26,99 zł

Działanie:

Fitostill zmniejsza i zapobiega podrażnieniu oczu, łagodzi zaczerwienienie i pieczenie spowodowane przez alergeny i drażniące czynniki zewnętrzne bądź długotrwałe zmęczenie (praca przy komputerze, jazda samochodem).
Szczególnie wskazany dla osób cierpiących na alergię na pyłki (tzw. katar sienny lub pyłkowica) oraz "suchość oka" (zmniejszenie wydzielania łez).

Fitostill formuje film ochronny i dzięki zawartości składników nawilżających sprzyja odtworzeniu naturalnego filmu łzowego.
Krople do oczu są wskazane do częstego stosowania - kilka razy dziennie i mogą je stosować osoby noszące szkła kontaktowe.
W rezultacie testów z udziałem pediatrów potwierdzono, że preparat można stosować u dzieci.

Liguflos to nazwa liofilizowanego ekstraktu z żeńskich kwiatów języczkowych rumianku, zwanych "białymi płatkami". Zawarte w nich polisacharydy, które odpowiadają za działanie nawilżające i łagodzące, a badania wykazały większą zawartość w kwiatach języczkowych niż w całym koszyczku. Opracowany przez Aboca proces pozyskiwania ekstraktu i produkcji Liguflos składa się z uprawy rumianku, zebrania kwiatów, które są natychmiast suszone, a kwiaty języczkowe zostają oddzielone. Następnie tworzony jest ekstrakt bogaty w substancje czynne, który zostaje liofilizowany (zamieniony z płynnej w postać stałą). Otrzymany koncentrat trafia do produktu Fitostill.

Zastosowanie:

Zaleca się stosowanie 1-3 kropli preparatu do każdego oka, powtarzając aplikacje w razie potrzeby 2 do 4 razy dziennie.

Ampułkę otwieramy przekręcając zatyczkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

LIGUFLOS unikatowy, liofilizowany ekstrakt z kwiatów żeńskich języczkowych Rumianku, bogaty w polisacharydy o właściwościach nawilżających i kojących. Kolor produktu wynika z obecności składników aktywnych pochodzących z Liguflos.
KWAS HIALURONOWY - naturalna substancja obecna w ciałku szklistym oka. Ma silne właściwości nawilżające i smarujące co umożliwia utrzymanie odpowiedniego napięcia tkanek i redukuje tarcie podczas ruchu powiek.
WODA DESTYLOWANA Z RUMIANKU otrzymana przez destylację świeżej rośliny w strumieniu pary frakcja wolna od olejków eterycznych, filtrowana dla osiągnięcia czystości. Nadaje produktowi właściwości odświeżających i nawilżających.
GLICERYNA ROŚLINNA otrzymana przez hydrolizę olei roślinnych ma właściwości hydrofilowe, dzięki czemu wiąże wodę, zatrzymując ją przez dłuższy okres czasu w komórkach oka, zapewnia nawilżenie przez długi czas.

Ulotka Fitostill Aboca z LiguflosUlotka w formacie pdf