Uroval manosa infekcje zapalenia pęcherza moczowego

Uroval manosa jest oryginalnym kompleksem naturalnych substancji: monosacharydu D-manosa i ekstraktu z żurawiny wielkoowocowej, które skutecznie pomagają w zapobieganiu występowania niepożądanych bakterii w drogach moczowych i korzystnie wpływają na czynność pęcherza moczowego.

Uroval® manosa dostępny jest w formie tabletek powlekanych specjalnym filmem - ułatwia to ich połykanie i powoduje szybsze wchłanianie aktywnych składników. W tabletkach wykorzystano skoncentrowane aktywne substancje o najwyższej farmaceutycznej jakości.

Opakowanie: 30 tabletek

Valosun

Cena: 27,57 zł

Działanie:

Powierzchnię bakterii infekcyjnych (najczęściej Escherichia coli) pokrywa warstwa glikoproteiny lektyny, która umożliwia bakteriom przyczepianie się do wewnętrznej ściany pęcherza moczowego zabezpieczając je przed spłukaniem.

D-manosa skutecznie wiąże się z warstwą lektynową tych wrogich bakterii, dzięki czemu uniemożliwia, by przyczepiały się one do dróg moczowych. Bakterie są następnie wraz z moczem wypłukiwane z organizmu. Działanie D-manosy nie polega zatem na zabijaniu wszystkich bakterii, w tym korzystnie oddziałujących mikroorganizmów (tak jak w przypadku antybiotyków), ale wyłącznie ma umożliwić wypłukanie bakterii patogennych.1)
Potwierdzono, że podawanie D-manosy w 90% przypadków pozwala na usunięcie dolegliwoşci pęcherza moczowego.1,3) Do wyraźnej poprawy dochodzi przy tym już w przeciągu 24 godzin! 1,3)
Skoncentrowany wyciąg z żurawiny wielkoowocowej zawarty w preparacie zawiera substancje naturalne, mające korzystny wpływ na wydolność pęcherza moczowego.2)
1) Wright, J.V. et al: D-Mannose and bladder infection. The natural alternative to antibiotics, Publ. By Dragon art, 2001, ISBN No.0-9713600-0-6
2) Raz, R. et al: Cranberry juice and urinary tract infection, Clin Infect Dis, 2004, 38:1413-1419
3) Motíl, I.: Application of D-mannose (UROVAL manosa) at acute exacerbation of recurrent lower UTI, 2005

Dawkowanie:

Zalecana dawka: 1-2 tabletki 2 razy dziennie 20 minut przed jedzeniem, popić odpowiednią ilością płynu.
Dawka 2 tabletki 2 razy dziennie zalecana jest przy ostrych dolegliwościach pęcherza moczowego, porcję tą można po ustąpieniu ostrych objawów zmniejszyć do 1 tabletki 2 razy dziennie.

Przy dolegliwościach przewlekłych zaleca się długotrwałe stosowanie Uroval manosa.

Wskazania:

UROVAL manosa jest wskazany dla wszystkich, którzy cierpią na ostre lub przewlekłe dolegliwości pęcherza moczowego.
Zaleca się go zatem zarówno w przypadku początkowych objawów, chwilowych problemów, jak i przy ostrych i często powtarzających się dolegliwościach.
Stosowanie preparatu jest wskazane również po leczeniu pęcherza moczowego antybiotykami.
Po konsultacji z lekarzem można go zastosować również jako uzupełnienie kuracji w trakcie przyjmowania antybiotyków.
UROVAL manosa może być stosowany również profilaktycznie w celu uniknięcia powikłań w okresie zwiększonego ryzyka dolegliwości urologicznych.

Korzystny wpływ UROVAL manosa dotyczy nie tylko kobiet, które są bardziej podatne na dolegliwości pęcherza moczowego, ale również mężczyzn, których w starszym wieku mogą dotykać częste dolegliwości układu moczowego, co ma związek z narastającymi wraz z rozrostem prostaty dolegliwościami.

Ryzyko wystąpienia dolegliwości dróg moczowych jest zazwyczaj podwyższone również w przypadku kobiet w ciąży i w okresie klimakterium.

1 tabletka:
D-manosa (jakość farmaceutyczna) 400 mg
Żurawina wielkoowocowa (standaryzowany wyciąg) 100 mg