Pierre Fabre Elgydium Pasta w Żelu do Zębów Wrażliwych

Pierre Fabre Elgydium Pasta do Zębów Wrażliwych w postaci żelu

Pasta do zębów w formie żelu o niskich właściwościach ściernych z zawartością fluoru opatentowanej postaci Fluorinol®, która skuteczniej chroni poprzez szybsze i dłuższe przyleganie do szkliwa zębów.

Opakowanie: tubka 75 ml

Pierre Fabre,

marka:

Cena: 14,99 zł

Działanie:

ELGYDIUM SENSITIVE to pasta do zębów w formie żelu o niskich właściwościach ściernych z zawartością fluoru zapewniającą odpowiednią ochronę wrażliwych zębów (zawartość jonów fluorkowych 1250 ppm).
Pomaga ograniczyć nadwrażliwych zębów, dzięki czemu znów można pić i jeść gorące i zimne produkty.

Pasta do zębów w postaci żelu ELGYDIUM Sensitive ma delikatną konsystencję, pozbawioną właściwości ściernych, dzięki czemu chroni delikatną powierzchnię wrażliwych zębów.
Ta pasta w postaci żelu zawiera rozpuszczalne substancje, które przenikają do przestrzeni międzyzębowych, zagłębień, szczelin i miejsc przy granicy dziąseł, a jej regularne stosowanie zapewnia większą ochronę.

Sprzyja zmniejszeniu nadwrażliwość zębów o 24,5% po dwóch tygodniach stosowania (o 67,9% po miesiącu). Badanie kliniczne przeprowadzone na 54 uczestnikach (mycie zębów trzy razy dziennie przez 28 dni). Wrażliwość zębów oceniona według skali wrażliwości Schiffa na zimne powietrze.

Fluorowodorek nikometanolu (Fluorinol) sprzyja remineralizacji i ochronie szkliwa zębowego. Sprzyja absorpcji do szkliwa pięciokrotnie większej ilości fluoru od pierwszej minuty w porównaniu ze standardowym fluorem mineralnym. Fluor sprzyja remineralizacji szkliwa i czyni je bardziej odpornym na działanie kwasów powodujących próchnicę.

Dawkowanie:

Należy myć zęby po każdym posiłku przy pomocy miękkiej szczoteczki.
W przypadku suplementacji fluoru z innych źródeł należy skonsultować się z dentystą lub lekarzem ogólnym.

składniki: Fluorinol (fluorowodorek nikometanolu, zawartość jonów fluorkowych 1250 ppm, opatentowany (patent francuski 75.23715)). Mocno wiąże się ze szkliwem, sprzyjając remineralizacji, wzmocnieniu i ochronie zębów.