Solgar Ubiquinol 100 mg Aktywny Koienzym Q10

Solgar Ubiquinol 100 mg Aktywny Koenzym Q10

Nie zawiera cukrów, soli i skrobi.
Produkt bezglutenowy.
Nie zawiera: pszenicy, produktów mlecznych, drożdży, cukrów, soli, skrobi, sztucznych substancji przedłużających trwałość, substancji słodzących, aromatów.

Opakowanie: 60 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 369,00 zł

Działanie:

  • Dla osób prowadzących aktywny tryb życia
  • Dla osób poszukujących wsparcia antyoksydacyjnego
  • Dla osób dojrzałych i starszych
  • Suplement diety

Suplement diety firmy Solgar zawiera 100 mg doskonale przebadanego koenzymu Q-10 w porcji dziennej. Ubichinol w produkcie jest wysoce biodostępny i powstaje w całkowicie naturalnym procesie fermentacji drożdży. Dostarcza go światowy lider pod względem doświadczenia i jakości - japońska Kaneka.

Ponieważ ubichinol bierze udział w wytwarzaniu energii w komórkach, docenią go osoby prowadzące aktywny tryb życia oraz te, które chcą poprawić ogólne samopoczucie.

Ponieważ wraz z wiekiem dochodzi do zmiany proporcji form koenzymu Q10 w organizmie: rośnie ilość formy utlenionej (ubichinonu), a zmniejsza się ilość formy zredukowanej (ubichinolu), może być on też ważnym uzupełnieniem diety osób powyżej 40 roku życia.

Badania kliniczne pokazują, że ubichinol w porównaniu do standardowej formy ubichinonu jest zdecydowanie lepiej wchłaniany z przewodu pokarmowego do krwiobiegu - powoduje on ponad 4x większą obecność zredukowanego i całkowitego CoQ10 w osoczu, w porównaniu ze standardowa formą ubichinonu.

Produkt występuje w postaci wygodnych do użycia kapsułek z żelatyny rybiej, które stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnej żelatyny wołowej lub wieprzowej.

  • Koenzym Q10 znajduje się we wszystkich komórkach organizmu. Najwyższy jego poziom stwierdzono w sercu, mięśniach szkieletowych i innych tkankach o dużym zapotrzebowaniu na energię (nerki, wątroba, mózg). Składnik ten odgrywa istotną rolę w produkcji energii w mitochondriach, obecnych w największych ilościach w wymienionych miejscach organizmu.
  • Koenzym Q10 bierze udział w cyklu przemian polegających na przenoszeniu elektronów w łańcuchu oddechowym w komórce, celem wytworzenia i zmagazynowania energii w postaci cząsteczek ATP (czyli związku wysokoenergetycznego)2. Wraz ze wzrostem aktywności mięśni (np. podczas ćwiczeń) rośnie zapotrzebowanie organizmu na energię.
  • Koenzym Q10 może występować w dwóch formach - ubichinolu, który jest formą zredukowaną oraz ubichinonu, który jest formą utlenioną. Ulega on cyklicznym przemianom do formy zredukowanej lub utlenionej w zależności od tego, która jest potrzebna w konkretnej sytuacji1.
  • Wraz z wiekiem dochodzi do zmiany proporcji form koenzymu Q10 w organizmie: rośnie ilość formy utlenionej (ubichinonu), a zmniejsza się ilość formy zredukowanej (ubichinolu).
  • Zredukowana forma koenzymu Q10, w jakiej występuje on we krwi, może wiązać wolne rodniki zapobiegając utlenianiu lipidów i modyfikacjom oksydacyjnym DNA i białek. Może ona również uczestniczyć w regenerowaniu utlenionego alfa-tokoferolu (witamina E) przywracając jego zdolności przeciwutleniające.
  • Ubichinon to najczęstsza forma koenzymu Q10 stosowana w suplementach diety. Mimo tego, z powodu swojej znacznej lipofilności, tendencji do tworzenia kryształów oraz dużej masy cząsteczkowej ma bardzo niską biodostępność6. Badania kliniczne pokazują, że ubichinol w porównaniu do ubichinonu jest zdecydowanie lepiej wchłaniany z przewodu pokarmowego do krwiobiegu - powoduje on ponad 4x większą obecność zredukowanego i całkowitego Q10 w osoczu w porównaniu z ubichinonem.

Dawkowanie:

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) kapsułka dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem skonsultować się z lekarzem.

Skład:

1 kapsułka (zalecana dzienna porcja do spożycia) zawiera:
Ubichinol (jako Kaneka Ubiquinol) - zredukowana forma CoQ-10 100 mg

składniki: oliwa z oliwek, ubichinol, żelatyna (z ryb), substancja glazurująca: glicerol (roślinny), emulgator: lecytyny (słonecznikowe), barwniki: karmel, dwutlenek tytanu, przeciwutleniacz: palmitynian L-askorbylu.