Solgar Morszczyn Naturalny Jod w Tabletkach

Solgar Morszczyn odpowiedni dla wegan

Suplement diety pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych. Jod przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
Produkt bezglutenowy. Nie zawiera: pszenicy, produktów mlecznych, soi, drożdży, sztucznych substancji przedłużających trwałość, substancji słodzących, aromatów, barwników.
Niska zawartość sodu.

Opakowanie: Słoik 250 tabletek

Solgar,

marka:

Cena: 76,00 zł

Działanie:

Morszczyn (Ascophyllum nodosum) to wodorost, który jest źródłem jodu w tym produkcie. Składniki odżywcze znajdujące się w wodzie są wchłaniane przez te wodorosty, co czyni je bogatym źródłem minerałów [1].

Jednym z nich jest jod. To pierwiastek potrzebny, między innymi do wytwarzania hormonów tarczycy, które z kolei są ważne w regulacji naszego metabolizmu [2].

Jod pomaga:

  • zachować zdrową skórę,
  • w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych,
  • w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
  • w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy.

Jod w naszej codziennej diecie występuje przeważnie w  rybach morskich, soli oraz produktach mięsnych i mlecznych. Jego dostarczanie z innych źródeł jest więc istotne dla osób, które są na diecie wegetariańskiej, wegańskiej lub z innego powodu muszą ograniczyć wymienione wcześniej grupy żywności.

Dawkowanie:

Osoby dorosłe jedna (1) tabletka dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza.

Nie używać innych produktów zawierających jod.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem skonsultować się z lekarzem.

Skład:

1 tabletka zawiera:
Jod (jodek potasu z 40 mg odwodnionego morszczynu północnoatlantyckiego) 200 ug (133%*)

*%RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Składniki: substancje wypełniające: celuloza, fosforany wapnia; substancja przeciwzbrylająca: (roślinne) kwasy tłuszczowe; substancja wypełniająca: guma celulozowa usieciowana; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych; jod (jodek potasu, z 40 mg odwodnionego morszczynu północnoatlantyckiego).