Floradix Kindervital 250 ml uzupełnia codzienną dietę dziecka w niezbędne witaminy oraz wapń

Floradix Kindervital.

Owocowa formuła Kindervital jest pysznym suplementem diety dla dzieci w formie toniku, który dostarcza niezbędny wapń i dziewięć witamin A, B, C, D i E.

W jego skład wchodzą także wyselekcjonowane ekstrakty z anyżu, kolendry i rumianku, które pobudzają apetyt i wspomagają trawienie.

Nowa, wzbogacona formuła nie zawiera alkoholu, dodatków syntetycznych, konserwantów i barwników.

Dodatkowo nie zawiera glutenu, drożdży, orzechów, laktozy, a zatem jest bezpieczny dla dzieci uczulonych na te substancje.

Opakowanie: Butelka 250 ml

Opakowanie: Butelka 250 ml

ZIOŁO-PIAST

Cena: 40,80 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie

Zawarte w preparacie składniki odżywcze wzmacniają kości i zęby, zapewniają dobry wzrok, prawidłową równowagę i koordynację ruchów, wspomagają ogólny rozwój młodego organizmu i dostarczają mu energii niezbędnej do regularnej aktywności fizycznej i prawidłowego wzrostu tkanki mięśniowej

Dawkowanie

Dzieci od 1 do 2 roku życia: 5 ml, 2 razy dziennie, zmieszać z pożywieniem.
Dzieci powyżej 2 roku życia: 10 ml, 2 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem

Wskazania

Niedobór witamin i minerałów u dzieci.

- Wapń - niezbędny do normalnego rozwoju, do wzrostu kości, zębów, nerwów i mięśni. Bierze udział w produkcji hormonów i witaminy B12 w organizmie. Odgrywa ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi, w utrzymaniu równowagi płynów w organizmie oraz pracy serca.
- Witamina A - odpowiedzialna za dobry wzrok, zdrową skórę i wzrost organizmu. Jest ważnym antyoksydantem, istotnym dla funkcjonowania układu odpornościowego.
- Witamina B1 - wspomaga proces generowania energii z pożywienia, zapewnia dobre działanie układów: nerwowego i trawiennego.
- Witamina B2 - przyspiesza uwalnianie energii z pożywienia, pomaga w rozwoju i regeneracji tkanek. Ważna dla zdrowych oczu, włosów, paznokci.
- Niacyna - również niezbędna do produkcji energii z pożywienia, a także utrzymywania sprawnego mózgu i zdrowej skóry.
- Witamina B6 - zapewnia zdrowie skóry, nerwów i mięśni. Towarzyszy produkcji przeciwciał i hormonów.
- Witamina B12 - potrzebna do tworzenia czerwonych krwinek i zachowania zdrowego układu nerwowego.
- Witamina C - antyoksydant, wspomaga wchłanianie żelaza i wspiera mechanizmy obronne organizmu. Utrzymuje w zdrowiu zęby, dziąsła, skórę i naczynia krwionośne.
- Witamina D - potrzebna do przyswajania wapnia, ważna dla kości i zębów, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów.
- Witamina E - ważny antyoksydant, który chroni tkanki i jest niezbędny dla zdrowia skóry. Pomaga transportować tlen, co jest istotne dla prawidłowego działania układu krążenia.