Chela-Mag B6 FORTE Olimp podwójna dawka magnezu chelatowanego

Olimp Chela-Mag B6 FORTE w kapsułkach MegaCaps

Suplement diety zawierający najlepiej przyswajalną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego (bisglicynian magnezu) w zwiększonej dawce – 1390 mg chelatu Mg w jednej kapsułce MEGA CAPS®.
Dodatkowo wzbogacony jest witaminą B6, która współpracuje z magnezem w procesach metabolicznych i wzmacnia jego działanie.

Chela-Mag B6® Forte ułatwia pokrycie zapotrzebowania na magnez – pierwiastek niezbędny przy intensywnym treningu siłowym, uczestniczący w procesach energetycznych, regeneracji powysiłkowej, procesach zapamiętywania i koncentracji, wzmacniający również odporność na stres.
Skuteczność suplementacji magnezu w postaci chelatu aminokwasowego Albion® potwierdzono w wielu badaniach klinicznych!

Opakowanie: 60 kapsułek Mega Caps

Olimp Labs,

marka:

Cena: 24,67 zł

Działanie:

Chelat aminokwasowy magnezu ALBION Minerals to forma o wysokiej biodostępności i skuteczności działania, potwierdzonej w badaniach klinicznych.
Nieorganiczne formy magnezu są bardzo słabo wchłanialne, dodatkowo wiążą wodę w jelitach i mogą prowadzić do biegunek. Sole magnezu po połknięciu rozpadają się na obdarzone ładunkiem jony, które dążą do jak najszybszej neutralizacji, tylko znikoma ich część wiązana jest na drodze mało efektywnej, naturalnej chelatacji i wchłaniana w jelicie.
Chelat aminokwasowy magnezu ALBION Minerals nie rozpada się na jony i wchłania się dopiero w jelicie cienkim, cała cząsteczka chelatu aminokwasowego magnezu transportowana jest do potrzebujących magnezu komórek, a jego ewentualny nadmiar jest usuwany bez szkody dla organizmu.

Dawkowanie:

1-2 kapsułki dziennie po posiłku popijając dużą ilością wody i/lub na około 1 godzinę przed snem lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla osób wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na magnez:
- prowadzących intensywny tryb życia,
- narażonych na nadmierny stres
- wykonujących ciężką pracę fizyczną jak i umysłową,
- aktywnych fizycznie uprawiających sport,
- pijących kawę, alkohol oraz palących tytoń.

Preparat w szczególności polecany jest w okresach wzmożonego stresu i osłabienia organizmu oraz dla osób skarżących się na skurcze mięśni i/lub drętwienie kończyn.

1 kapsułka zawiera:
Chelat aminokwasowy magnezu ALBION Minerals 1390 mg
w tym:
magnez 250 mg
witamina B6 2 mg