Bio-Chrom Organiczny ChromoPrecise Pharma Nord

Pharma Nord Bio-Chrom zawierający opatentowany organiczny związek chromu Organiczne drożdże chromowe (ChromoPrecise®)

Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.
Patent ChromoPrecise® to nawet 10x wyższe wchłanianie.
Działanie udokumentowane naukowo.
Może być przyjmowany przez wegetarian.

Opakowanie: 30 tabletek

Pharma Nord,

marka:

Cena: 16,97 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie:

Każda tabletka Bio-Chromu zawiera 100 mikrogramów tego mikroelementu w każdej tabletce.
Chrom stosowany w produkcie Bio-Chrom jest związany organicznie, co oznacza, że jest on związany z drożdżami i naturalnymi aminokwasami (drożdżami chromowymi). Wykazuje doskonałą biodostępność w organizmie, zapewniając jej 10-krotnie większą absorpcję niż inne zatwierdzone źródła chromu.
Bio-Chrom zawiera opatentowane organiczne źródło chromu ChromoPrecise, są to drożdże chromowe opracowane specjalnie w celu zapewnienia optymalnej dostępności biologicznej.
Bio-Chrom jest produkowany nie tylko zgodnie z GMP, ale także zgodnie z najwyższymi standardami farmaceutycznymi, aby zapewnić doskonałą jakość i bezpieczeństwo przy wyczerpującej dokumentacji.

Bio-Chrom i drożdże
ChromoPrecise nie zawiera żywych komórek drożdży, ale bogaty w białko proszek zawierający chrom, wytworzony z komórek drożdży. Tylko u osób uczulonych na drożdże nie zaleca się stosowania preparatu ChromoPrecise.

Przez wiele lat uważano, że chrom jest częścią substancji o nazwie GTF (Czynnik Tolerancji Glukozy). Uważano, że GTF poza chromem składa się z niacyny (witamina B) trzech aminokwasów: glicyny, cysteiny i kwasu glutaminowego. Teoria GTF była tylko częściowo prawdziwa, a istnienie konkretnej cząsteczki GTF w organizmie nigdy nie zostało udowodnione.
Nowsze badania wykazały jednak istnienie unikalnej cząsteczki wiążącej chrom, zwanej chromoduliną, która jest nieco inna niż GTF, ale ma te same cechy. Więc kiedy mówimy o chromodulinie zamiast GTF, to mówimy o tych samych korzyściach.

Rezerwa chromu w organizmie wynosi około 4-6 mg. Wraz z wiekiem stężenie chromu w różnych tkankach może znacznie spaść. Przekąska lub coś słodkiego może przynieść tymczasową ulgę ze względu na szybkie dostarczenie cukru, który daje natychmiastową energię, ale efekt zanika wkrótce po, i wszystko zaczyna się od początku. Na dłuższą metę takie podjadanie może mieć negatywny wpływ na masę ciała. Dzięki produktowi, takiemu jak Bio-Chrom możesz wspomóc swój organizm utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i zapobiegać występowaniu takich sytuacji.

Przyprawy są bogatym źródłem chromu. Może to wyjaśniać, dlaczego mieszkańcy Indii ogólnie uzyskują więcej tej ważnej substancji odżywczej.

Chrom jest niezbędnym mikroelementem, który przyczynia się do prawidłowego metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek.
Ponadto, chrom wspomaga procesy biologiczne związane z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi. Nieorganiczne związki chromu zwykle mają słabą biodostępność w organizmie.
Wpływ suplementacji chromu jest determinowany przez to jak skutecznie dana substancja jest absorbowana.

Chrom i kilka ważnych aspektów
Zazwyczaj chrom kojarzy nam się z chromowanymi uchwytami w łazience, czy chromowanych elementów motocykli. Forma chromu stosowanego do celów przemysłowych nie jest częścią biochemii ludzkiego organizmu. Potrzebujemy chromu w postaci tzw. chromu trójwartościowego. Trójwartościowość oznacza, że taki chrom jest zdolny do tworzenia wiązania chemicznego z trzema innymi atomami (chrom przemysłowy jest sześciowartościowy).

Kwas mlekowy wiąże chrom
Chrom trójwartościowy ma tę właściwość, że wiąże się z kwasem mlekowym (mleczanem). Dlatego tracimy trochę chromu w sytuacjach, w których organizm wytwarza np. duże ilości kwasu mlekowego przez forsowny wysiłek fizyczny, a także w sytuacjach, gdy produkcja energii komórkowej jest niewystarczająca.
Skandynawskie, brytyjskie i amerykańskie analizy dietetyczne pokazują, że średnie spożycie chromu wynosi około 30-40 ug dziennie. EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) zaleca codzienne przyjmowanie chromu na poziomie 40 ug podczas gdy WHO uważa za bezpieczne spożycie tego składnika do 250 ug.

Jakie produkty spożywcze zawierają chrom?

  • skorupiaki
  • orzechy
  • rodzynki
  • mięso
  • fasola
  • czarny pieprz

Dawkowanie:

Przyjmować 1 tabletkę dziennie.

Przedrostek Bio- nie odnosi się do uprawy ekologicznej tylko oznacza biodostępność produktu.

Skład:

1 tabletka (zalecana dzienna porcja do spożycia) zawiera:
Chrom 100 ug 250%

*RWS - referencyjna wartość spożycia

składniki: Chrom: Drożdże wzbogacone w chrom (ChromoPrecise), Substancja wiążąca - Maltodekstryna, Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, Substancja przeciwzbrylająca: talk, Substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza, Substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu, Substancja wiążąca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych.