Solgar Tran Dorszowy Norweski 100 kapsułek

Solgar Tran Dorszowy Norweski - standaryzowany olej z dorsza w kapsułkach, ważne źródło witaminy A i D oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 (EPA i DHA).

Gwarancja świeżości oleju i minimalnego zjełczenia do końca daty ważności; nawet po rozgryzieniu kapsułki rybny posmak szybko znika bez nieprzyjemnego odbijania.

Opakowanie: 100 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 40,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Skóra: korzystnie wpływa na różne zaburzenia skóry (np. trądzik, łuszczyca).
Oczy: Witamina A jest potrzebna dla pręcików i czopków siatkówki oka, które odpowiadają odpowiednio za widzenie nocne i dzienne.
U osób z niskim poziomem witaminy A często występuje słabsza adaptacja do zmian światła i niedowidzenie.
Niedobór tej witaminy powoduje również stwardnienie rogówki oka.
Kości: witamina D pomaga we wchłanianiu wapnia w jelitach, przez co przyczynia się do wzmocnienia kości.
Choroby stawów a tran dorszowy: kwasy tłuszczowe omega-3 wpływają na zmniejszenie stanu zapalnego (reumatoidalne zapalenie stawów) hamując wytwarzanie przez białe krwinki związków zapalnych.
Mózg i układ nerwowy: Tran dorszowy zawiera DHA (niezbędny kwas tłuszczowy z grupy omega 3), który jest ważnym składnikiem dla mózgu, tkanki nerwowej i komórek siatkówki oka. Niedobór DHA u dorosłych może być przyczyną występowania częstych wahań nastroju, stanów depresyjnych.może też sprzyjać szybszemu wyczerpaniu psychicznemu i umysłowemu oraz zmniejszać odporność na stres.
Bóle miesiączkowe: Badania nad dorastającymi dziewczętami, które miały skłonności do skurczów z powodu dużego stężenia hormonów wykazały, że te, które zażywały tran dorszowy potrzebowały mniej środków przeciwbólowych, niż ich koleżanki, które go nie zażywały.
Źródło witaminy D: Niedobór witaminy D wiąże się z poważnym ryzykiem osteoporozy, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, nowotworów i chorób autoagresyjnych, jak na przykład stwardnienie rozsiane. Jest również szkodliwy dla rozwijających się płodów i powoduje krzywicę u dzieci. Naukowców zarówno w USA jak i Europie w coraz większym stopniu niepokoją niedobory witaminy D, które uważa się za przyczynę ponownego wzrostu zachorowań na krzywicę
Inne objawy związane z jej niedoborem to:
ból w kościach, tężyczka (tj. sztywność lub zdrętwienie mięśni, kurcze, uczucie drętwienia), pieczenie w ustach i/lub gardle, biegunki, napięcie nerwowe.
okres rozwoju dzieci i młodzieży:
Odpowiednia podaż DHA w diecie sprzyja prawidłowemu rozwojowi mózgu i układu nerwowego u niemowląt, małych dzieci i młodzieży.
Wzrost i rozwój organizmu: Tran zawiera witaminę A. Niedobory witaminy A są szczególnie widoczne w nabłonku rogówki oka, układzie oddechowym, przewodzie jelitowym, na skórze, w drogach moczowych i przewodach gruczołów wydzielniczych.

Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie.


OPAKOWANIE WYSTARCZA NA 100 DNI KURACJI.

Skład:

1 kapsułka zawiera:
Dorszowy tran norweski 462 mg
standaryzowany olej zawiera :
Witamina A (obecne w tranie 1250 jm palmitynianu retinylu) 375 ug Ekwiwalent Retinolu 47*
Witamina D (obecna w tranie 135 jm cholekalcyferolu) 3,4 ug 68*
* % realizacji dziennego zalecanego spożycia

Ulotka Solgar Tran Dorszowy Norweski pdfUlotka Solgar Tran Dorszowy Norweski StrefaLeków

Etykieta Skład Solgar Tran Dorszowy NorweskiSkład Etykieta Solgar Earth Source