Olej z Siemienia Lnianego SOLGAR

Solgar Olej z siemienia lnianego wytłaczany na zimno w atmosferze beztlenowej z zachowaniem w postaci naturalnej składników czynnych.

Olej z siemienia lnianego to najdoskonalsze w przyrodzie źródło Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT): Omega 3, Omega 6 i Omega 9.
Jedynie w oleju z siemienia lnianego kwasy te występują w tak bliskich ideałowi spożywania proporcjach:
3,5 (Omega 3) : 1 (Omega 6) : 1 (Omega 9)
Olej z siemienia lnianego jest też źródłem bioaktywnych fitohormonów zwanych lignanami roślinnymi.
Występują one w wielu gatunkach roślin - siemię lniane zawiera ich przeciętnie 800 razy więcej.

Opakowanie: 90 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 79,99 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Zastosowanie:

Mózg
Kwas alfa -linolenowy Omega 3 (ALA) jest podstawowym źródłem DHA -będącego bardzo ważnym składnikiem mózgu. Niski poziom DHA związany jest ze zmianami nastroju, utratą pamięci, problemami ze wzrokiem i występowaniem schorzeń neurologicznych. Wyniki badań sugerują, iż kwasy tłuszczowe Omega 3 mogą być pomocne w zapobieganiu depresji.

Układ nerwowy
Odpowiedni poziom wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (Omega 3, Omega 6) zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Ułatwia to sprawne przekazywanie impulsów nerwowych. Dlatego też olej z siemienia lnianego stosuje się jako skuteczny środek przy występowaniu drętwienia i mrowienia w kończynach. Pomaga również stosowany w przypadku postępujących schorzeń mózgu i układu nerwowego takich jak, choroba Alzhaimera, stwardnienie rozsiane czy uszkodzenie nerwów u chorych na cukrzycę.

Układ sercowo-naczyniowy
Kwas alfa-linolenowy obniża znacząco poziom cholesterolu i zapobiega agregacji i adhezji płytek krwi. Wyniki prac naukowych wskazują na antyoksydacyjne właściwości lignanów, co jest równoznaczne z ich potencjalną rolą w eliminowaniu wolnych rodników i z obniżeniem poziomu cholesterolu. Dzięki temu olej z siemienia lnianego także skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca, chorobie nadciśnieniowej. Zakończone niedawno 5 letnie badania wskazują, że zapobiega on skutecznie powtórnemu zawałowi serca.

Stany zapalne:
Ponieważ olej z siemienia lnianego zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6, umożliwia to wytwarzanie w organizmie przeciwzapalnych prostaglandyn serii 1 i 3. Niski poziom prostaglandyn serii 1 i 3 jest jednym z głównych powodów występowania różnego rodzaju przewlekłych stanów zapalnych, w tym zapalenia stawów, zapalenia okrężnicy, jelita grubego, itd

Skóra, włosy, paznokcie:
Niedobór NNKT jest związany często z występowaniem różnego rodzaju chorób skóry, w tym między innymi egzemy i łuszczycy. Zapewnienie odpowiedniego poziomu kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 poprawia ogólny stan skóry, zapobiega jej wysuszeniu, powstawaniu wyprysków i stanów zapalnych. Wpływa korzystnie na stan włosów i paznokci.

Hemoroidy
Dzięki obecności lignanów roślinnych i kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 olej lniany wzmacnia, regeneruje i osłania błony śluzowe na całej długości układu pokarmowego i wydalniczego.

Zdrowie mężczyzn
Olej lniany korzystnie działa na organizm mężczyzny. Stosowany jest pomocniczo przy leczeniu niepłodności i w schorzeniach prostaty.

Zdrowie kobiet
Poprzez zawartość wielonienasyconych kwasów Omega 3 i Omega 6 oraz fitoestrogenów olej lniany może korzystnie wpływać na cykl miesiączkowy regulując proporcje hormonów w organizmie kobiety. Taka regulacja przyczynia się do złagodzenia wielu objawów związanych z bolesnym miesiączkowaniem w tym: przed miesiączkowe bóle głowy, depresje, bóle podbrzusza, drażliwość i obrzęki. Wspomaga czynność macicy przez co może być stosowany w leczeniu bezpłodności.

Inne zastosowania
Wiele badań wskazuje na korzystne działanie oleju lnianego (dzięki zawartości NNKT i substancji zwanych lignanami) w takich schorzeniach jak: osteoporoza, nadciśnienie, alergie, stany zapalne, reumatyzm, stwardnienie rozsiane, niektóre nowotwory w tym nowotwory piersi. Badania wykazały również jego działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybicze, co wyjaśnia jego skuteczność w leczeniu opryszczki i półpaśca.

Dawkowanie:

Osoby dorosłe jedna (1) do dwóch (2) kapsułek dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza.
Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Skład:

1 kapsułka zawiera:
Olej z siemienia lnianego (olej lniany) 1250 mg
w tym:
- Wielonienasycone Kwasy Tłuszczowe: kwas alfa-linolenowy (Omega 3) 520 mg
- Kwas linolowy (Omega 6) 150 mg
- Inne kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy) 580 mg

Ulotka w formacie pdfUlotka Solgar Olej z Siemienia Lnianego Strefa Leków

Etykieta Skład Solgar Olej z Siemienia LnianegoSkład Etykieta Solgar Earth Source