Olej z Dzikiego Oregano w kapsułkach Solgar

Solgar Olej z Dzikiego Oregano w kapsułkach

Kapsułki olejku z oregano pospolitego firmy Solgar zawierają olejek z oregano uzyskany z liści tej rośliny bez użycia rozpuszczalników.
Jest on standaryzowany, aby zawierał minimum 60% karwakrolu i 3-5% tymolu.
Oregano pospolite jest bogatsze w olejki eteryczne niż inne odmiany tej rośliny.

Opakowanie: 60 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 92,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Olejek z oregano tradycyjnie stosuje się w celu poprawy trawienia, funkcjonowania układu oddechowego i immunologicznego oraz ze względu na jego właściwości antyoksydacyjne.
Zawiera związki fenolowe karwakrol i tymol, które zdaniem naukowców odpowiadają za korzystne właściwości oregano. Stwierdzono, że karwakrol i tymol hamują rozwój różnych bakterii i grzybów oraz mogą być pomocne w zachowaniu odpowiedniej równowagi mikroflory jelitowej i właściwego trawienia.
Oregano ma silne właściwości antyoksydacyjne i w jednym z badań stwierdzono nawet, że jest 42 razy bardziej aktywne niż jabłka. Wynika to z synergistycznego działania związków fenolowych, a w szczególności kwasu rozmarynowego, który również odpowiada za właściwości antyoksydacyjne rozmarynu.
Inne naturalne składniki olejku z oregano to między innymi triterpenoidy takie jak kwas oleanolowy, sterole, beta-karoten i witamina C.

Zmiana metod produkcyjnych wprowadzona w 2020 r. polegająca na wykorzystaniu grubszej i twardszej żelatyny, która lepiej chroni zawarty w niej olejek z dzikiego oregano przed warunkami zewnętrznymi może skutkować innym niż wcześniej zapachem produktu - zamiast zapachu ulatniających się olejków, odczujemy zapach żelatyny.
Produkt mimo innego zapachu jest pełnowartościowy i nadaje się do spożycia.
Wysoką jakość oraz czystość mikrobiologiczną potwierdzono w niezależnych laboratoriach, a wyniki badań zawartości i czystości są dostępne na życzenie.

Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie.

Skład:

Każda kapsułka zawiera:
Mieszanka dzikiego oregano 175 mg zawierająca:
Standaryzowany olejek z dzikiego oregano (olejek lotny) 17,5 mg
Oliwa z oliwek "Extra Virgin"

Etykieta i Skład Solgar Olej z oreganoSkład Etykieta Solgar Earth Source