Fitosterole Kompleks Solgar na obniżenie cholesterolu

Solgar Fitosterole Kompleks roślinny suplement wspomagający redukcję cholesterolu o potwierdzonych efektach działania

Fitosterole to związki pochodzenia roślinnego, które budową przypominają cholesterol (w produkcie Solgar ich źródłem jest soja).

Fitosterole występują w takich produktach spożywczych jak: pieczywo pełnoziarniste, rośliny strączkowe, nasiona, owoce, warzywa i oleje roślinne.
Ze względu na małe ich ilości w tych produktach dieta, która nie jest wzbogacona w fitosterole nie wystarcza niestety do obniżenia cholesterolu.

Na rynku są dostępne produkty wzbogacone w fitosterole - dodaje się je do margaryny, jogurtów i napojów jogurtowych. Produkty mleczne mogą nie być odpowiednie dla wszystkich, a dla uzyskania efektu obniżenia cholesterolu należałoby spożywać kilka porcji tych produktów dziennie.
Dla zobrazowania: aby uzyskać 1 gram fitosteroli z pożywienia należałoby zjeść kilka kilogramów warzyw i owoców.

Opakowanie: 100 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 122,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Fitosterole blokują wytwarzanie cholesterolu w jelitach poprzez szybsze przyłączanie się do receptorów cholesterolowych i ich blokowanie. Dzięki temu zamiast cholesterolu wchłaniane są fitosterole.

Fitosterole redukują stężenie cholesterolu całkowitego i "złego cholesterolu" LDL, ale co istotne nie obniżają poziomu "dobrego cholesterolu" HDL.
Badania kliniczne:
Fitosterole roślinne mogą obniżać poziom:
Cholesterolu całkowitego o 6-15%
Cholesterolu LDL (złego) o 8-15%

UWAGA! Przy obniżeniu poziomu cholesterolu o 10% zmniejsza się ryzyko chorób krążenia!

Na przykład: osoba w wieku 40 lat, która obniży poziom cholesterol całkowitego o 10% zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej o 54% w wieku 50 lat o około 40% w wieku 60 lat o około 30%.

Badania nad fitosterolami są prowadzone od ponad 50 lat i stwierdzono, że są one bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych.

Na podstawie badań różnych porcji fitosteroli, ustalono zalecane spożycie na poziomie 2 gramów fitosteroli dziennie dla uzyskania optymalnego efektu fizjologicznego, który obserwowany jest już w ciągu pierwszych 3 tygodni stosowania.

Obecnie prowadzi się badania z przyjmowaniem fitosteroli na wielu obszarach np. najnowsze dowody wskazują, że najliczniejszy fitosterol beta-sisterol może działać wspomagająco w łagodnym przeroście prostaty i zmniejszać stany zapalne w reumatoidalnym zapaleniu stawów.
Obiecująco wyglądają wyniki badań wskazujące na pomocne działanie fitosteroli w regulacji poziomu cukru we krwi u diabetyków, a także te, które sugerują, że fitosterole mogą hamować rozwój raka piersi i okrężnicy.
Potrzebne są jednak dalsze badania w celu dokładnego wyjaśnienia mechanizmów dających taki wynik badań.

Interakcje:

Fitosterole teoretycznie można przyjmować ze statynami.
Badania potwierdziły bezpieczeństwo takiego połączenia.
Jednak osoby przyjmujące leki powinny wcześniej skonsultować się z lekarzem.

4 kapsułki zawierają:
Kompleks fitosterolowy (sterole roślinne z soi) 2000 mg
Łącznie estry sterolowe (w tym beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol) 1800 mg

Etykieta Skład Solgar Fitosterole KompleksSkład Etykieta Solgar Earth Source