Bioflawonoidy Cytrusowe Kompleks SOLGAR

Kompleks Bioflawonoidy cytrusowe firmy Solgar zawiera standaryzowane bioflawonoidy cytrusowe pochodzące z owoców cytrusowych takich jak: pomarańcze, cytryny, grejpfruty, limetki i mandarynki.

Bioflawonoidy to naturalne substancje, które nadają zabarwienie roślinom, a przede wszystkim owocom.

Jest to niezwykle liczna grupa substancji dotychczas odkryto 4000 związków chemicznych.

Bioflawonoidy mają wiele użytecznych właściwości są pomocne w utrzymaniu sprawności i dobrego zdrowia. Dotyczy to zarówno popularnych infekcji czy przeziębienia i grypy, ale również chorób przewlekłych cywilizacyjnych takich jak miażdżyca, choroby serca, a nawet nowotwory.

Opakowanie: 100 tabletek

Solgar,

marka:

Cena: 71,00 zł

Chwilowo niedostępny

  • darmowa wysyłka

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie:

Najlepiej poznane są właściwości antyoksydacyjne (przeciwutleniające) bioflawonoidów. Dzięki nim komórki organizmu człowieka chronione są przed szkodliwym działaniem tzw. wolnych rodników powstających w organizmie w czasie zachodzących w nim procesów utleniania. Bioflawonoidy chronią i wspomagają w tym działaniu inne cenne dla zdrowia substancje o właściwościach antyoksydacyjnych np. witaminę C. Bioflawonoidy są niezbędne dla człowieka.Wyciągi zawierające bioflawonoidy cytrusowe wykazują szereg właściwości farmakologicznych: zdolność podnoszenia poziomu witaminy C w komórkach, zmniejszenie przenikalności i kruchości włośniczek, zmiatanie oksydantów i wolnych rodników, oraz hamowanie niszczenia kolagenu. Wykonują również właściwości antyalergiczne i przeciwzapalne.
Według "Trends in Pharmacological Science":
"Naturalne flawonoidy wykazują silne działanie antyalergiczne, przeciwzakaźne i przeciwwirusowe. Zazwyczaj substancje te występują w codziennym pożywieniu co sugeruje, że pełnią one ważną rolę w modyfikowaniu reakcji organizmu na naturalne biologiczne substancje."

Należy je stosować w schorzeniach reumatycznych, gdyż przypuszcza się, iż w chorobie gośćcowej jest niedobór tych składników. Wspomagają udrażnianie kanałów wydalniczych w organizmie, rozszerzają naczynia nerkowe, ułatwiają przepływ krwi przez nerki i oczyszczanie organizmu z toksyn oraz kwasu moczowego (wykazuje działanie moczopędne). Jest to bardzo ważne np. w przypadku gdy cierpimy na acidozę zaburzenie metaboliczne organizmu.

Bioflawonoidy bardzo pozytywnie działają na naczynia kapilarne, te najcieńsze prowadzące krew i składniki odżywcze i tlen prosto do komórek. Zapobiegają stanom zapalnym i pękaniu naczyń krwionośnych, uelastyczniają je i przeciwdziałają krwotokom. Opóźniają w ten sposób proces miażdżycy w naczyniach krwionośnych. Udowodniono ich pozytywny wpływ na pracę mięśnia sercowego oraz w przebiegu zatruć.
Flawonoidy pobudzają też wydzielanie żółci, chronią wątrobę przed marskością.
Bioflawonoidy uczestniczą w procesie syntezy kolagenu, substancji która odpowiada za stan więzadeł ścięgien i stawów a także za wygląd naszej skóry.

Bioflawonoidy działają zawsze synergistycznie z innymi składnikami roślinnymi i najczęściej z witaminą C. Oznacza to, że równoczesne działanie roślinnych składników jest kilkakrotnie bardziej efektywne niż kiedy występuje oddzielnie.

Dawkowanie:

1 tabletka dziennie. Najlepiej zażywać podczas posiłku.

1 tabletka zawiera:
Kompleks bioflawonoidów cytrusowych 1000 mg
zawiera:
Bioflawonoidy cytrusowe 270 mg
Hesperydyna 250 mg

Etykieta Skład Solgar Bioflawonoidy Cytrusowe KompleksSkład Etykieta Solgar Earth Source