Gold Luteina maksymalne wsparcie dla oczu Olimp Labs

Olimp Labs Gold Luteina w postaci płynnych kapsułek Flow Caps, zawierających skoncentrowany olej rybi standaryzowany na zawartość kwasu dokozaheksaenowego (DHA) z grupy kwasów omega-3 oraz wysokiej jakości naturalną luteinę i zeaksantynę z aksamitki wyniosłej (Tagetes erecta L.) oraz cynk w formie innowacyjnych peletek, a także witaminy A i E.

Cynk w postaci chelatu aminokwasowego Albion jest całkowicie hipoalergiczny.Gold Luteina w formie płynnych kapsułek, produkowana jest w innowacyjnej technologii Flow Caps Liquid Technology, gwarantującej szybką absorpcję i wchłanialność w organizmie, utrzymanie wysokiej jakości zastosowanych składników oraz zapobiegającej utlenianiu się substancji aktywnych.

Opakowanie: 30 kapsułek

Opakowanie: 30 kapsułek

Olimp Labs,

marka:

Cena: 29,25 zł

Działanie

Kwas DHA jest głównym strukturalnym tłuszczem tkanek mózgowych, centralnego układu nerwowego, występującym w wysokiej koncentracji w błonach strukturalnych siatkówki oka, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania narządu wzroku.
Luteina i zeaksantyna są barwnikami z grupy karotenoidów naturalnie występującymi w roślinach.
Ulegają one w organizmie przekształceniu w witaminę A.
Luteina wraz z zeaksantyną skumulowana jest w największym stopniu w soczewce oka i w centralnej części siatkówki ? plamce żółtej.
Plamka żółta umożliwia widzenie centralne i odpowiada za ostrość widzenia.
Wykorzystując lipofilne właściwości luteiny i zeaksantyny, połączenie ich z olejem DHA stwarza optymalne warunki pozwalające na efektywną absorpcję w organizmie.
Witamina E jako naturalny przeciwutleniacz uczestniczy w ochronie komórek przez stresem oksydacyjnym.
Cynk w postaci innowacyjnych peletek wraz z witaminą A odgrywają kluczową rolę w procesie specjalizacji komórek; przyczyniają się do zachowania prawidłowego widzenia.

Wskazania

Dla osób dorosłych dbających o wzrok, chcących uzupełnić dietę w składniki wpływające na zachowanie prawidłowego widzenia.
Preparat w szczególności polecany osobom wykonujących pracę w sztucznym świetle, pracę biurową przy komputerze, narażonym na ekspozycję intensywnego światła słonecznego, odczuwającym zmęczenie wzroku i dyskomfort powodowany łzawieniem, zaczerwienieniem oczu oraz nadwrażliwością na światło, również dla osób w średnim i starszym wieku dbających o utrzymanie wzroku w dobrej kondycji.

1 kapsułka zawiera:
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 250 mg,
Luteina 22 mg,
Zeaksantyna 2,2 mg,
Cynk 2,5 mg (25%*),
Witamina A (RE) 120 ?g (15%*),
Witamina E (alfa-TE) 1,8 mg (15%*).

*%ZDS ? procent realizacji zalecanego dziennego spożycia.