Olimp Gold VITA-MIN anti-OX antyutleniacze z witaminami minerałami i wyciągami roślinnymi

Olimp Gold VITA-MIN anti-OX super sport

POTĘŻNA TARCZA ANTYOKSYDACYJNA wzmocniona specjalnie dobraną formułą WITAMINOWO-MINERALNĄ

Gold VITA-MIN anti-OX super sport™ to kompozycja najważniejszych dla sportowców antyoksydantów zawartych w ANTI-OX POWER blend oraz niezbędnych witamin (m.in. najlepszej formy witaminy C dostępnej na rynku - PureWay-C®, witaminy z grupy B, kwasu foliowego, anabolicznej witaminy D) i chelatowanych aminokwasami minerałów Albion® (VITA-MIN POWER complex) pomagających utrzymać niezachwianą kondycję zdrowotną i największy poziom zaangażowania w trening.

Maksymalna przyswajalność składników witaminowo-mineralnych preparatu została zagwarantowana dzięki użyciu AstraGin™ opatentowanej mieszanki ekstraktów z żeń-szenia fałszywego i traganka błoniastego, której składniki aktywne zwiększają wchłanianie do komórek aminokwasów, glukozy i witamin, odpowiednio o 62, 57 i 50% podnosząc przez to wydajność produkcji ATP (o 18%) i szybkość resyntezy glikogenu mięśniowego (o 60%).

Opakowanie: 60 kapsułek Mega Caps (30 kapsułek ANITI-OX POWER blend oraz 30 kapsułek VITA-MIN POWER complex)

Olimp Labs,

marka:

Cena: 64,97 zł

Działanie:

Podstawę działania najnowszego produktu stworzonego laboratoriach OLIMP stanowi kompleks opracowany specjalnie z myślą o sportowcach i osobach aktywnych fizycznie - ANTI-OX POWER blend - mieszanka 36 aktywnych składników roślinnych, sumarycznie dysponujących ogromnym potencjałem przeciwutleniającym, wielotorowo oddziałująca na liczne szlaki metaboliczne obciążone powstawaniem wolnych rodników.
W jego skład wchodzi:
OXXYNEA - opatentowana mieszanina składająca się z 22 ekstraktów warzyw i owoców (m.in. pomidora, marchwi, zielonej herbaty, brokułów, kapusty, cebuli, czosnku, oliwek, kiełków pszenicy, ogórków, szparagów, białych i czerwonych winogron, pomarańczy, grejpfruta, czarnej borówki, papai, ananasa, truskawki, jabłka, moreli, wiśni oraz czarnej porzeczki), dobranych pod kątem uzyskania jak największej pojemności antyoksydacyjnej 5000 ORAC, odpowiadającej kilu solidnym porcjom warzyw i owoców.
Ta nadzwyczaj skoncentrowana forma związków o działaniu przeciwrodnikowym jest idealna dla sportowców, którzy nie mają możliwości spożywać odpowiedniej ich ilości.
Badania udowodniły, że OXXYNEA może obniżać poziom całkowitego cholesterolu o prawie 12%, podwyższać poziom dobrego HDL o 13%, jak również zwiększać potencjał antyoksydacyjny organizmu o 10%. W dodatku mieszanina ta obniża poziom oksydazy NADPH (uważanej za najważniejszego prekursora reakcji wolnorodnikowych) aż o 59%!
OXXYNEA to bogactwo polifenoli (antocyjanów, proantocyjanów, kwasów fenolowych), flawonoidów i karotenoidów.

TRANS RESWERATROL - który w Gold VITA-MIN anti-OX super sport? występuje w potężnej mikronizowanej dawce 100mg to silny antyoksydant spowalniający procesy starzenia, wzmacniający system nerwowy i immunologiczny, poprawiający funkcję śródbłonka naczyń krwionośnych, poprawiający ich elastyczność, zapobiegający rozwijaniu się w nich stanów zapalnych a tym samym zmian miażdżycowych.
Wśród kulturystów związek ten doskonale sprawdza się, jako inhibitor aromatazy minimalizujący niepożądane skutki działania estradiolu.
Warto także dodać, że niektóre badania przypisują resweratrolowi działanie przeciwnowotworowe. Hamuje on procesy komórkowe związane z inicjacją powstawania guzów nowotworowych i ich rozwojem.
Odpowiada za zmniejszenie tempa rozpadu włókien kolagenowych w skórze, jak również w ścięgnach i więzadłach stawowych, wywierając wpływ na regeneracje stawów.
Uznawany jest w tej chwili za najlepszy na świecie antyoksydant ?anti-aging?!
Aby, w pełni wykorzystać potencjał tego związku, należy podawać go z innymi flawonoidami, zwiększającymi jego biodostępność i poziom aktywności. Jednym z ważniejszych jest obecna w Gold VITA-MIN anti-OX super sport? kwercetyna, a także likopen oraz ekstrakt z zielonej herbaty.

EKSTRAKT RHODIOLA ROSEA - badania wykazują, że najważniejszymi substancjami czynnymi rożeńca górskiego są polifenole, na czele z rozawiną, które wykazują właściwości antystresowe i przeciwdepresyjne poprzez pozytywny wpływ na poziom serotoniny w mózgu.
Rozawina wpływa również na mięsień sercowy, działa przeciwnowotworowo, immunostymulująco i oczywiście przeciwutleniająco na komórki organizmu. Odpowiada za polepszenie funkcji intelektualnych, a także doskonale chroni wątrobę w kuracjach opartych na zabronionych w sporcie sterydach anaboliczno-androgennych.

ASTAKSANTYNA - to karotenoid o silnie wyrażonych właściwościach przeciwutleniających należący do grupy ksantofili. Jest ona naturalnie produkowana m.in. przez algi i plankton morski, a także przez niektóre gatunki grzybów i pleśni.
Ma właściwości hamowania stanów zapalnych, reguluje poziom cholesterolu, a także zwiększa wrażliwość komórek na insulinę (można, więc polecić ją diabetykom).
Dla sportowców ma ona dodatkowe zalety. Badania wykazały, że przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej i zwiększa wytrzymałość w trakcie wysiłku.
Znane też jest jej potwierdzone działanie w kierunku poprawy płodności.
Astaksantyna znajduje także szerokie zastosowanie w kosmetyce, ponieważ chroni przed promieniowaniem UV i poprawia wygląd skóry.
Regularne spożywanie 5 mg astaksantyny może skutecznie poprawić nasz stan zdrowia.

EKSTRAKT Z LIŚCI KARCZOCHA ZWYCZAJNEGO - głównym związkiem odpowiedzialnym za jego działanie jest cynaryna, której przypisuje się przede wszystkim właściwości hepatoprotekcyjne oraz poprawiające działalność wydzielniczą wątroby.
Ostatnie badania podają, że ekstrakt ten pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi oraz zapobiega patologicznemu zwężeniu naczyń krwionośnych.
Cały czas badane są również jego właściwości w kierunku utrzymania właściwej lipidemii.

Ekstrakt z pestek winogron - składniki aktywne tego ekstraktu maja zdolność pokonywania bariery krew-mózg , skutecznie chroniąc cały układ nerwowy przed uszkodzeniami.
Zapobiegają również chorobom serca poprzez wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych i zapobieganiu zwapnieniu żył.
Ponadto proantocyjanidyny wykazują silne właściwości przeciwnowotworowe.

Gold VITA-MIN anti-OX super sport to również inne, skuteczne składniki, takie jak:

EKSTRAKT Z LIŚCI ZIELONEJ HERBATY - działanie antyoksydacyjne, chroniąc komórki przed wolnymi rodnikami oraz opóźniając proces starzenia organizmu, przeciwdziała chorobom układu krążenia, reguluje pracę układu nerwowego, przyśpiesza odchudzanie, obniża poziom złego cholesterolu LDL, a tym samym wpływa na poprawę jakości życia

EKSTRAKT Z ŻURAWINY WIELKOOWOCOWEJ - wykazuje właściwości zapobiegające chorobom dróg moczowych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie

KWAS ALFA-LIPONOWY - jeden z najsilniejszych i najlepiej znanych antyoksydantów, zwiększa zapas glikogenu w wątrobie, obniża poziom lipidów we krwi, odpowiada za lepszą wydolność psychiczną i fizyczną, a dodatkowo działa przeciwmiażdżycowo i przeciwcukrzycowo

KOENZYM Q10 - substancja o charakterze witaminowym, odpowiadająca za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich tkanek i narządów, wzmacniająca serce i poprawiająca pracę układu odpornościowego. Nadzoruje ona procesy energetyczne w mitochondriach, które odpowiedzialne są za produkcję energii potrzebnej do życia.

BIOFLAWONOIDY CYTRUSOWE - podnoszą poziom witaminy C w komórkach, zmniejszają przenikalność i kruchość naczyń krwionośnych.
Zawierają synefrynę ? substytut efedryny, która ma bardzo podobną do niej budowę. Wzmaga ona metabolizm hamuje łaknienie, zwiększa wydolność i działa pobudzająco, ale bez skutków ubocznych. Powoduje szybszą lipolizę oraz przyśpiesza termogenezę. Wykazuje także właściwości antyalergiczne i przeciwzapalne.

KWERCETYNA - wykazuje wysoką aktywność przeciwutleniającą, hamuje enzymy biorące udział w powstawaniu procesów zapalnych - cyklooksygenazę i lipooksygenazę jak również mediatory prozapalne ? leukotrieny i prostaglandyny.
Działaniu przeciwzapalnemu kwercetyny sprzyja również hamowanie uwalniania histaminy, dlatego wykorzystywana jest w suplementach antyalergicznych.

Pełna synergia działania z jednoczesnym wsparciem wielu szlaków usuwania toksycznych związków o charakterze wolnych rodników i szkodliwych produktów przemiany materii!

Dawkowanie:

1 kapsułka ANITI-OX POWER blend oraz 1 kapsułka VITA-MIN POWER complex raz dziennie po posiłku głównym popijając dużą ilością wody.

Wskazania:

Preparat ułatwiający pokrycie wzmożonego zapotrzebowania organizmu obarczonego ciężkim wysiłkiem fizycznym na składniki bioaktywne, witaminy i minerały.
Przeznaczony dla osób dorosłych, aktywnych fizycznie oraz sportowców wyczynowych.

1 kapsułka zawiera:
Składniki mineralne:
Wapń (chelat aminokwasowy Albion) 160 mg (20%*)
Magnez (chelat aminokwasowy Albion) 65 mg (17,3%*)
Cynk (chelat aminokwasowy Chelazome Albion) 10 mg (100%*)
Żelazo (chelat aminokwasowy Ferrochel Albion) 2,8 mg (20%*)
Mangan (chelat aminokwasowy Albion) 2 mg (100%*)
Miedź (chelat aminokwasowy Chelazome Albion) 1000 ug (100%*)
Selen 55 ug (100%*)

Witaminy:
Witamina C (PureWay-C) 240 mg (300%*)
Witamina B6 4,2 mg (300%*)
Witamina B2 (ryboflawina) 4,2 mg (300%*)
Witamina B1 (tiamina) 3,3 mg (300%*)
Kwas foliowy 600 ug (300%*)
Witamina D 15 ug (300%*)
Witamina B12 7,5 ug (300%*)
AstraGin (opatentowana mieszanka ekstraktów - Panax notoginseng i Astragalus membranaceus) 10 mg

Mieszanka przeciwutleniaczy ANTI-OX POWER blend:
OXXYNEA Patented fruit-vegetable complex
Opatentowana mieszanina ekstraktów warzyw i owoców (białe i czerwone winogrona, pomarańcza, grejpfrut, czarna borówka, papaja, ananas, truskawka, jabłko, morela, wiśnia, czarna porzeczka, pomidor, marchew, zielona herbata, brokuły, kapusta, cebula, czosnek, oliwki, kiełki pszenicy, ogórek, szparagi): 200 mg
Grape seed extract / ekstrakt z pestek winogron (95% proantocyjanidyn) 150 mg
Green tea extract / ekstrakt z liści zielonej herbaty (55% EGCG) 150 mg
Bioflawonoidy cytrusowe 40% 150 mg
Trans-resveratrol / ekstrakt z korzenia rdestu japońskiego, ekstrakt ze skórek winogron 100 mg
Rhodiola rosea extract / ekstrakt z korzenia rożeńca górskiego (4% rosawin) 100 mg
Kwercetyna 100 mg
Artichoke extract / ekstrakt z liści karczocha zwyczajnego (5% cynaryn) 50 mg
Cranberry extract / ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej (10% PAC) 40 mg
Alfa-lipoic acid / kwas alfa-liponowy 20 mg
Koenzym Q10 15 mg
Astaksantyna 5 mg
Ekstrakt pieprzu czarnego (95% piperyny) 3 mg
Likopen 1 mg
Beta-karoten 1 mg
w tym: Witamina A 166,7 ug (20,8%*)

* procent zalecanego dziennego spożycia