Koenzym Q10

Olimp Koenzym Q10 z lecytyną

Suplement diety zawierający koenzym Q10 - substancję o charakterze witaminowym, która wspomaga wydolność, wzmacnia serce i poprawia pracę układu odpornościowego.
Olimp Koenzym Q10 uzupełniono dodatkiem lecytyny, warunkującej sprawne wchłanianie tej substancji przez organizm.

Koenzym Q10 to jedna z najskuteczniejszych substancji odpowiedzialnych za usuwanie wolnych rodników - agresywnych cząstek chemicznych odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się komórek oraz powstawanie wielu niebezpiecznych jednostek chorobowych.

Koenzym Q10 wzmacnia jednocześnie aktywność komórek obronnych.

W badaniach na zwierzętach, suplementacja koenzymem Q10 warunkowała wydłużenie życia oraz zapewniała zachowanie witalności i młody wygląd zwierząt do końca ich dni.

Opakowanie: 30 kapsułek

Olimp Labs,

marka:

Cena: 33,90 zł

Działanie

Związek ten nadzoruje procesy energetyczne w mitochondriach - specjalnych "elektrowniach" komórkowych, odpowiedzialnych za produkcję 95% energii potrzebnej do życia.
Energia ta jest szczególnie potrzebna sercu, wątrobie i nerkom, stąd wysoką koncentrację koenzymu Q10 stwierdza się właśnie w tych narządach.
Im wyższy niedobór koenzymu Q10 w komórkach mięśnia sercowego, tym większa jego niewydolność.
Związek ten bardzo mocno zaangażowany jest w proces tlenowego wytwarzania energii w organizmie, stąd suplementacja koenzymem Q10 przyczynia się do zwiększenia wydolności w dyscyplinach wytrzymałościowych, a także chroni organizm przed skutkami tzw. stresu oksydacyjnego, towarzyszącego uprawianiu sportu.
Koenzym Q10 to jeden z najważniejszych suplementów diety, wspomagających wysiłek sportowy.

Dawkowanie

przez 7 dni po 1 kapsułce 3 razy dziennie,
później po 1 kapsułce 2 razy dziennie po posiłkach, przez minimum 2 miesiące.

Wskazania

Suplementacja koenzymem Q10 zalecana jest szczególnie w wieku średnim i podeszłym, kiedy poziom tego związku w organizmie wyraźnie obniża się.
Związek ten ponadto wspomaga ogólną wydolność fizyczną oraz kondycję sportową.
Uzupełnienie diety w przeciwutleniacze.

1 kapsułka zawiera:
Koenzym Q10 30 mg
Lecytyna 20 mg