Bioastin SUPREME astaksantyna i luteina antyutleniacze o działaniu przeciwzapalnym i chemoprewencyjnym

BioAstin™ jest najsilniejszym znanym naturalnym przeciwutleniaczem wymiatającym wolne rodniki oraz redukującym tlen singletowy. Wykazano, że jest on 550 razy silniejszy od witaminy E oraz 800 razy mocniejszy niż CoQ10.

Spośród około 700 znanych karotenoidów, obejmujących beta-karoten, likopen, zeaksantynę oraz luteinę BioAstin Supreme™ jest najlepszy.
To co odróżnia BioAstin Supreme™ od pozostałych to struktura molekularna, która nadaje mu wyjątkowe właściwości biologiczne nie występujące u innych przeciwutleniaczy oraz karotenoidów.
Jego struktura rozpuszczalna w tłuszczach pozwala, aby BioAstin Supreme™ połączył się z warstwą tłuszczową zewnętrznej błony komórkowej będącej pomostem łączącym zewnętrzną powierzchnię z wewnętrzną komórki. Jest to charakterystyczna cecha dzięki której BioAstin Supreme™ może chronić błonę komórkowa.
Ponadto, BioAstin Supreme™ działa poprzez wiele innych wyjątkowych mechanizmów mających zapewnić szerszy zakres ochrony komórkowej.

Opakowanie: 60 kapsułek

Cena: 124,98 zł

Działanie

Oliwa z oliwek (extra virgin ) - jak powszechnie wiadomo, wolne rodniki są odpowiedzialne za proces utleniania, a więc starzenia się naszych komórek. Oliwa z oliwek zawiera znaczące ilości przeciwutleniaczy: witaminę E i polifenole o działaniu antyrodnikowym.
Zawiera ona bardzo małe ilości kwasów nasyconych ? głównej przyczyny wzrostu poziomu cholesterolu we krwi, jest natomiast bogata zarówno w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają ograniczyć ilość złego cholesterolu bez jednoczesnego obniżania poziomu dobrego cholesterolu.

Luteina - należy do grupy karotenoidów, naturalnych barwników, rozpuszczalnych w tłuszczach. Karotenoidy są produkowane przez rośliny, algi oraz bakterie fotosyntetyzujące. Wykazują działanie przeciwutleniające, są uznawane za tzw. "zmiatacze wolnych rodników". Luteina wchodzi w skład plamki żółtej oka i pełni w niej rolę ochronną przed światłem UV działając jako przeciwutleniacz.

Astaksantyna ? to różowo-pomarańczowy barwnik z grupy karotenoidów, produkowany przez niektóre gatunki alg i nadający charakterystyczny kolor m.in. krewetkom i mięsu łososia. Astaksantyna jest naturalnym antyoksydantem, o silnym działaniu przeciwutleniającym, porównywalnym do witaminy E. Jej działanie jest 10 razy silniejsze niż beta karotenu i ponad 500 razy mocniejsze niż Wit. E.
Ze względu na antyoksydacyjne właściwości Astaksantyny jak i podobieństwo jej budowy chemicznej do luteiny i zeaksantyny odgrywa ona ochronną rolę w chorobach narządu wzroku.

Dawkowanie

1 raz dziennie po 1 kapsułce.

Wskazania

Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności (ang. FDA) zbadała i zaakceptowała długą listę właściwości BioAstin Supreme?:
- pomaga utrzymać zdrowy stan stawów i ścięgien
- wspomaga oczy
- utrzymuje prawidłowe działanie układu odpornościowego
- wspomaga właściwy stan układu sercowo-naczyniowego
- działa przeciwstarzeniowo
- wspomaga zdrowy wygląd skóry
- chroni skórę podczas kontaktu ze słońcem
- zachowuje równowagę oksydacyjną
- zwiększa poziomy energii
- wspomaga regenerację po ćwiczeniach

Zawartość w zalecanej porcji dziennej (1 kapsułka):
oliwa z oliwek (extra virgin) - 400 mg
astaksantyna - 6 mg
luteina - 60 mcg
witamina A - 39 mcg
witamina E - 9,9 mg

Ulotka w formacie pdf