Solgar Rhodiola Różeniec Górski

Solgar Rhodiola rosea Różeniec Górski ekstrakt z korzenia
Specjalnie przygotowany ekstrakt w trójstopniowej standaryzacji Solgar, zawierający wyciąg mianowany na zawartość dwóch substancji czynnych oraz nieprzetworzone ziele.

Mianowanie na zawartość dwóch substancji czynnych (nie tylko rozawin, lecz także salidrozydu), pozwala na uzyskanie najwartościowszego wyciągu z najbogatszej w składniki czynne spośród wielu odmian różeńca górskiego.

Opakowanie: 60 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 97,00 zł
  • darmowa wysyłka

Rhodiola różeniec górski charakteryzuje się silnym działaniem adaptogennym.
Termin adaptogen pochodzi z języka greckiego, gdzie "adapto" znaczy przystosować się.
Skuteczne działanie adaptogenne Różeńca górskiego pozwala na przystosowanie ludzkiego organizmu do pojawiających się niekorzystnych warunków środowiskowych, ciągłego lub silnego stresu fizycznego i emocjonalnego.
Zażywanie ekstraktu nie zakłóca prawidłowego funkcjonowania organizmu, a raczej przywraca do właściwego działania, co pozwala na skuteczniejsze radzenie sobie ze stresem i uniknięcie jego szkodliwego oddziaływania na różne strefy życia, w tym i strefę seksualną.
Od lat 60. XX wieku opublikowano ponad 180 różnych prac i raportów medycznych opisujących adaptogenne właściwości różeńca, a jego właściwości zwiększające odporność na stres, wytrzymałość, pamięć, koncentrację opisywane były już w szwedzkiej farmakopei od 1755 roku.
U osób z obniżoną zdolnością adaptacyjną, po wzmożonym pobudzeniu układu nerwowego np. w warunkach stresu, mogą pojawić się stany depresyjne, nerwice bezsenność i przewlekłe zmęczenie.
Ekstrakt z różeńca przez wpływ na stężenie wydzielanych w mózgu neuroprzekaźników takich jak serotonina, dopamina, noradrenalina czy acetylocholina pomaga regulować stan emocjonalny naszego organizmu.
Szczególnie skuteczny podczas nauki, ułatwia przyswajanie nowej wiedzy i wspomaga koncentrację.
Organizm łatwiej się też regeneruje i szybciej wraca do równowagi intelektualnej po wzmożonym wysiłku fizycznym, umysłowym lub przedłużającym się stresie.
Adaptogeny, a szczególnie Rhodiola (zwany także "złotym korzeniem") poprawia tolerancję na niedobór tlenu oraz minimalizuje konsekwencje niedotlenienia organizmu, szczególnie mózgu oraz serca.

Dawkowanie:

1 - 3 kapsułek dziennie.

1 kapsułka zawiera:
Standaryzowany sproszkowany ekstrakt z korzenia różeńca górskiego (2,5 mg [1%] salidrozydu, 7,5 mg [3%] rozawin) 250 mg
Sproszkowany nieprzetworzony korzeń różeńca górskiego 100 mg

Ulotka Solgar Rhodiola Różeniec GórskiUlotka Solgar Rhodiola Strefa Leków

Etykieta Skład Rhodiola Różeniec GórskiSkład Etykieta Solgar Earth Source