Bio-Karoten z witaminą E piękna opalenizna bez szkody dla skóry

Bio-Karoten z witaminą E piękna opalenizna bez szkody dla skóry

Beta-karoten jest naturalnym prekursorem witaminy A (retinol).

Działa także jako antyutleniacz neutralizujący szkodliwe działanie wolnych rodników.

Uważa się, że beta-karoten ma związek ze zmniejszoną zachorowalnością na nowotwory u ludzi spożywających dużo warzyw i owoców.

Opakowanie: 30 kapsułek

Opakowanie: 30 kapsułek

Pharma Nord,

marka:

Cena: 17,39 zł

Działanie

Jedna kapsułka Bio-Karotenu z witaminą E zawiera taka ilość beta karotenu, jaka znajduje się w czterech dużych marchewkach. W błonie śluzowej jelit dochodzi do przemiany beta-karotenu w retinol, klasyczną witaminę A. Podczas gdy przedawkowanie witaminy A jest możliwe, ryzyko takie nie występuje w przypadku beta-karotenu. W organizmie przekształcana jest tylko taka ilość beta-karotenu, jaka jest w danym momencie niezbędna.

Beta-karoten jest jednym z najbardziej znanych i najsilniejszych antyutleniaczy.
Antyutleniacze neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników, które mogą przyczyniać do powstawania wielu chorób. Wolne rodniki są produktami ubocznymi reakcji metabolicznych komórek, mogą być także wytwarzane pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak nadmierne promieniowanie słoneczne. Wolne rodniki uszkadzają błony komórkowe. Powodują rozwój miażdżycy naczyń oraz mają udział w procesie starzenia się skóry i organów wewnętrznych. Najniebezpieczniejsza jest sytuacja, gdy wolne rodniki łączą się z materiałem genetycznym komórki, co może doprowadzić do powstawania nowotworów.

Beta-karoten nadający marchwi jej charakterystyczny kolor jest też wbudowywany w strukturę skóry. Wysokie dawki tego antyutleniacza powodują brązowy odcień skóry, podobny do opalenizny. Badania uwidoczniły, że beta-karoten poprawia odporność skóry na promienie słoneczne. Co więcej, może wzmóc produkcję pigmentu i w konsekwencji powstanie lepszej opalenizny.

Witamina E (alfa-tokoferol) - witamina młodości - jest związkiem o znanym i uznanym działaniu antyoksydacyjnym.
Stwierdzono, że niskie stężenie witaminy E w surowicy krwi może być związane z większym ryzykiem zachorowania na nowotwory złośliwe. Ponadto stosowanie witaminy E jest zalecane u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Zastosowanie w preparacie Bio-Karotenu z witaminą E dwóch silnych antyoksydantów zwiększa siłę działania preparatu oraz jego skuteczność.

Jedna kapsułka Bio-Karotenu z witaminą E zawiera 6 mg czystego beta-karotenu w stałej i łatwo przyswajalnej formie.
Kapsułki zawierają olej, który zapobiega jego utlenianiu.
Przedawkowanie beta-karotenu jest praktycznie niemożliwe.