Neo FitoroiD doodbytnicza biomaść na hemoroidy z kompleksem Helydol®

Neo FitoroiD to doodbytnicza biomaść wykazująca szybką skuteczność w zwalczaniu takich objawów, jak ból, pieczenie oraz świąd odbytu i jego okolic.
Maść może być stosowana w dłuższym okresie oraz profilaktycznie, a także w ciąży i podczas karmienia piersią.

Nie zawiera środków kortyzonowych i przeciwbólowych.
Nie zawiera SLS, SLES, pochodnych ropy naftowej, parabenów, PEG, barwników i substancji zapachowych).

Opakowanie: tuba 40ml z aplikatorem doodbytniczym.

Cena: 27,63 zł

Działanie:

Skuteczne działanie preparatu NeoFitoroiD zapewnia Helydol, liofilizowany ekstrakt otrzymywany z oczyszczonej frakcji lipofilowej specjalnie wyselekcjonowanej kocanki, która wzbogacona Aloesem, Ruszczykiem, olejkami roślinnymi i eterycznymi, łagodzi podrażnienie, chroni błonę śluzową oraz sprzyja jej powrotowi do stanu prawidłowego poprzez trzy mechanizmy działania:
1. Mukoadhezyjne - przylega do błony śluzowej, tworząc warstwę o efekcie bariery, która chroni przed kontaktem z czynnikami podrażniającymi;
2. Nawilżające - redukuje tarcie stolca, chroniąc przed podrażnieniami i przekrwieniem okolic odbytu;
3. Przeciwutleniające - chroni błonę śluzową przed wolnymi rodnikami, pośrednio łagodząc stan zapalny.

Ponadto NeoFitoroiD tworzy środowisko niesprzyjające rozmnażaniu się organizmów chorobotwórczych, aktywując jeszcze silniejsze działanie ochronne i redukujące świąd.
Właściwości odświeżające szybko przynoszą ulgę w dolegliwościach.

NeoFitoroiD nie zawiera środków kortyzonowych ani środków znieczulających, a dzięki swojemu mechanizmowi działania nie podrażnia i nie wysusza błony śluzowej.

Wskazania:

NeoFitoroid to biomaść doodbytnicza wskazana w leczeniu hemoroidów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także w przypadku szczelin odbytu.

Sposób użycia:

Przykręcić rurkę doodbytniczą do tubki i stosować w razie potrzeby.
Produkt należy stosować po wypróżnieniu oraz dokładnym umyciu dotkniętego schorzeniem obszaru.
W celach profilaktycznych w zakresie ochrony przed podrażnieniem spowodowanym tarciem, zabieg leczenia można przeprowadzić przed wypróżnieniem, pamiętając jednak o zastosowaniu produktu również po wypróżnieniu.

Preparat można stosować 4 razy dziennie.
Po zastosowaniu należy odkręcić rurkę, umyć ją dokładnie ciepłą wodą z mydłem i zamknąć tubkę z maścią. Stosowanie NeoFitoroiD nie powoduje zazwyczaj uczucia dyskomfortu czy bólu.

Skład:

Substancje czynne: liofilizowane ekstrakty z kwiatostanu kocanki (Helydol)* i korzeń ruszczyka*, odwodniony żel z liści aloesu zwyczajnego*, wodny roztwór z kwiatostanu kocanki*, wyciąg olejowy z kwiatostanu dziurawca zwyczajnego*, olej jojoba*, masło Karite*, olejki eteryczne z drzewa herbacianego, cyprysu i mięty pieprzowej.

* składnik z upraw ekologicznych.