Orton dobra kondycja stawów

Orton kwas hialuronowy niezbędny do prawidłowego funkcjonowania stawów

- odżywia i nawilża chrząstkę stawową

- utrzymuje odpowiednią konsystencję płynu maziowego w stawach

- wpływa na zapewnienie prawidłowej sprawności aparatu ruchuORTON jest preparatem przeznaczonym do utrzymania właściwej sprawności i wytrzymałości stawów.

Zawiera kwas hialuronowy (HA) - mukopolisacharyd naturalnie występujący w organizmie człowieka.

Odpowiednia ilość HA potrzebna jest do wytwarzania i utrzymania prawidłowej konsystencji mazi stawowej, co z kolei wpływa na zachowanie w dobrej kondycji chrząstek stawowych, odpowiedzialnych za sprawność stawów.

Roztwór kwasu hialuronowego ma silne właściwości żelujące.

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają z biegiem czasu, dlatego wskazane jest uzupełnianie diety w ten składnik.

Opakowanie: 60 tabletek

Opakowanie: 60 tabletek

Lek-Am,

marka:

Cena: 40,99 zł

Działanie

Głównym składnikiem preparatu ORTON jest kwas hialuronowy (HA), podstawowy czynnik nawilżający. Odpowiedzialny jest za właściwą kondycję chrząstki stawowej oraz właściwy skład płynu maziowego. Kwas hialuronowy to związek wielkocząsteczkowy, zaliczany do grupy polisacharydów. Należy do glikozaminoglikanów (GAG), zwanych również mukopolisacharydami. Jest ważnym składnikiem wielu tkanek organizmu. Potrafi związać od 1000 do 4000 więcej razy wody, niż wynosi jego masa. Wysoka zdolność wiązania wody łączy się z tym, że kwas hialuronowy posiada wysokoelastyczne właściwości. Wysokoelastyczność korzystnie oddziałuje na płynność ruchów w stawach. HA jako jeden z najsilniejszych czynników nawilżających znajduje się we wszystkich tkankach łącznych (m.in. w chrząstce stawowej) a także w płynie maziowym.
Kwas hialuronowy syntetyzuje chondrocyty - komórki maziowe, zlokalizowane w błonie maziowej.
HA zwiększa lepkość płynu maziowego, przez co zmniejsza tarcie i usprawnia poślizg na powierzchni tkanki łącznej stawu, zapewniając lepszą amortyzację w razie nacisków.
Kwas hialuronowy utrzymuje również funkcję bariery ochronnej błony maziowej.
Jest odpowiedzialny za dostarczanie substancji odżywczych dla chrząstki stawowej oraz ograniczenie uwalniania się wolnych rodników.
Dobrze odżywione i nawilżone stawy nabierają większej elastyczności, dodatkowo dzięki systematycznemu uzupełnianiu płynu maziowego w zawartość kwasu hialuronowego, preparat ORTON zapewnia optymalną sprawność aparatu ruchowego człowieka.
Wraz z wiekiem zaczyna ubywać kwasu hialuronowego, przez co konstrukcja stawów traci swoją wytrzymałość, stabilność i elastyczność. Gorsze funkcjonowanie stawów najczęściej pojawia się u osób starszych, u których dochodzi do zużycia chrząstki stawowej w wyniku jej ścierania się. Ten sam problem dotyczy osób z nadwagą oraz wadami postawy.
Uzupełniając niedobory HA w poziomie nawilżenia chrząstki stawowej ORTON odpowiada za dobrą kondycję ruchową organizmu - bez względu na wiek.

Dawkowanie

1 tabletka powlekana dziennie podczas posiłku.

Wskazania

ORTON znajduje zastosowanie:
- chroniąc chrząstkę stawową przed utratą odpowiedniego poziomu nawilżenia, a tym samym zabezpieczając sprawność ruchową stawów
- u osób starszych, utrzymując właściwe nawilżenie chrząstki stawowej, które zmniejsza się wraz z wiekiem
- wspomagając dobrą kondycję stawów u osób z nadwagą, u których są one narażone na zwiększone obciążenie
- u osób aktywnych fizycznie, lubiących ruch i uprawiających sport.

1 tabletka zawiera:
Kwas hialuronowy 22 mg