Magnewill Rapid Magnez w saszetkach 3 formy organiczne Magnezu

GoodWill Pharma Magnewill Rapid trzy formy magnezu w postaci saszetek do bezpośredniego spożycia lub rozpuszczenia w wodzie

Bez dodatku cukru. Bezglutenowy.

Opakowanie: 20 saszetek o smaku cytrynowo-ananasowym.

Cena: 16,99 zł

Działanie:

1 saszetka Magnewill zawiera 375 mg magnezu, co stanowi równowartość 100% dziennej zalecanej wartości spożycia magnezu (NRV) na jednorazowe spożycie.

Trzy organiczne sole magnezu w Magnewill: Cytrynian magnezu, Glukonian magnezu, Biglicynian magnezu.
Zaletą tych rodzajów magnezu jest między innymi łatwe i szybkie rozpuszczanie się w wodzie. Organiczne sole magnezu są znacznie szybciej wchłaniane niż sole nieorganiczne, na przykład tlenek magnezu. Jedną z najszybciej przyswajalnych form jest cytrynian magnezu.

Najlepszym wyborem w suplementacji magnezu są organiczne sole magnezu, gwarantujące lepszą tolerancję niż formy nieorganiczne. Dzięki nim minimalizuje się problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka. Absorpcja organicznych soli magnezu nie zależy od kwasu żołądkowego.

Magnez a Sport:

Chcesz trenować intensywniej i lepiej? Cierpisz czasem na skurcze nóg? Czas pomyśleć o suplementacji magnezu! Twoje mięśnie potrzebują optymalnej suplementacji magnezu podczas intensywnego wysiłku.

Przyczyną bólu mięśni może być mikroskopijne pęknięcie włókien mięśniowych i związane z nimi zapalenie. Odpowiednie spożycie magnezu może złagodzić skurcze mięśni i objawy bólu mięśniowego.

Magnez a Stres:

Twoja praca jest stresująca? Masz problemy z koncentracją? Pomyśl o suplementacji magnezu! Długotrwały stres może prowadzić do utraty magnezu w organizmie. Magnez wspomaga utrzymanie normalnego stanu psychicznego i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Magnez a Ciąża:

Ciąża wiąże się ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym. Magnez odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, nerwów, serca oraz pełni rolę pomocniczą przy podziałach komórkowych.

Suplementacja Magnezu w Diecie:

Większość diet jest jednostronna, co może prowadzić do niedoborów witamin i minerałów. Suplementacja magnezu jest istotna nie tylko dla diety, ale także dla wsparcia mięśni i utrzymania równowagi elektrolitowej.

Kiedy pomyśleć o suplementacji magnezu?
- Nadmierne spożycie cukru
- Regularne spożywanie alkoholu
- Problemy żołądkowo-jelitowe związane z biegunką
- Po stosowaniu niektórych leków (np. moczopędnych)

Dawkowanie:

Zalecane spożycie: 1 saszetka dziennie. Rozpuścić zawartość saszetki w połowie szklanki wody.

Nadmierne spożycie może powodować efekty przeczyszczające!

Skład:

1 saszetka (5 g) zawiera:
Magnez 375 mg 100% zalecanego dziennego spożycia

Składniki: sole magnezowe kwasu cytrynowego, substancje słodzące (sorbitol, sukraloza, glikozydy stewiolowe), glukonian magnezu, bisglicynian magnezu, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromat cytrynowy i ananasowy, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu).