Solgar Lukrecja DGL wyciąg z korzenia deglicyryzowany

Solgar Lukrecja DGL deglicyryzowany (prawie zupełnie pozbawiony glicyryzyny) wyciąg z korzenia lukrecji w kapsułkach

Produkt wykonany w potrójnej standaryzacji; zawiera standaryzowany, deglicyryzowany (zawartość glicyryzyny <1%) wyciąg z korzenia lukrecji oraz nieprzetworzony korzeń.

Jako przeciwutleniacz zastosowano sproszkowaną bazę PhytO2X® (mieszanina beta-karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego). Jest to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.

Produkt nie zawiera: cukru, soli, drożdży, pszenicy , soi, glutenu, produktów mlecznych, jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących i zapachowych.

Odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Opakowanie: 60 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 72,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Wyciąg z lukrecji stosowany jest jako środek wykrztuśny; pobudza odkrztuszanie, zwiększa wydzielanie w górnych drogach oddechowych i poprawia ruchliwość nabłonka rzęskowego w oskrzelach co usprawnia transport śluzu.
W żołądku i jelitach działa przeciwzapalnie, hamując rozwój bakterii, łagodząc owrzodzenia przewodu pokarmowego, zwiększa żywotność i poprawia krążenie w komórkach jelitowych.
Wykazuje działanie przeciwbólowe.
Lukrecja działa przeciwalergicznie, pobudza korę nadnerczy, wykazuje działanie przeciwnowotworowe w obrębie żołądka i poprawia działanie układu odpornościowego.
Pobudza produkcję interferonu: naturalnego związku o działaniu przeciwwirusowym.
Obserwowano także działanie regulujące poziom estrogenów.

Zwykłe tabletki z lukrecją należy przyjmować ostrożnie w przypadku osób przyjmujących leki obniżające ciśnienie krwi oraz digoksynę.
Takich przeciwwskazań unikamy stosując lukrecję DGL; brak glicyryzyny zapewnia bezpieczne stosowanie u chorych na nadciśnienie lub niewydolność serca.

Ponieważ nie jest możliwe CAŁKOWITE usunięcie glicyryzyny z wyciągu, jej zawartość w produkcie jest na poziomie minimalnym.

ZAWARTOŚĆ GLICYRYZYNY W DAWCE DZIENNEJ JEST NA POZIOMIE TRZYKROTNIE NIŻSZYM NIŻ MINIMALNA DAWKA, PRZY KTÓREJ MOGŁYBY POJAWIĆ SIĘ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE.

Dawkowanie:

1 lub 3 kapsułek dziennie.

1 kapsułka zawiera:
Standaryzowany sproszkowany wyciąg z korzenia lukrecji (<2,5 mg [<1%] glicyryzyny) 250 mg
Sproszkowany nieprzetworzony korzeń lukrecji 225mg

Ulotka Solgar Lukrecja pdfUlotka Solgar Lukrecja Deglicyryzowana Strefa Leków

Etykieta Skład Solgar LukrecjaSkład Etykieta Solgar Earth Source