Solinea Mufluil Forte do Inhalacji na odksztuszanie

Solinea Mufluil Forte do Inhalacji na odksztuszanie

Sterylny roztwór do nebulizacji na bazie N-acetylocysteiny i hialuronianu sodu.

Opakowanie: 10 ampułek po 2 ml

Solinea,

marka:

Cena: 32,99 zł

Działanie:

Przeznaczony do ochrony przed infekcjami i zaczerwienieniem śluzówki nosa, jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: zawartość jednej ampułki preparatu 2 razy dziennie.

Dzieci w wieku 2-6 lat: połowa zawartości ampułki 2 razy dziennie.

Pojemnik zawiera podziałkę wskazującą połowę dawki. Nie należy przekraczać zalecanej dawki preparatu.

Roztwór należy podawać za pomocą urządzeń przeznaczonych do aerozoloterapii (inhalatorów tłokowych; preparat nieodpowiedni do urządzeń ultradźwiękowych).

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła w temperaturze poniżej 25°C. Data ważności znajduje się na opakowaniu, aluminiowej saszetce i ampułkach i odnosi się do nienaruszonego oraz właściwie przechowywanego produktu. Ampułki należy przechowywać w saszetce ochronnej, z dala od światła i ciepła. W przypadku zastosowania połowy dawki, zamkniętą ampułkę należy przechowywać w temperaturze pokojowej i zużyć w ciągu 24 godzin od otwarcia.

Wskazania:

Mufluil Forte jest sterylnym roztworem do nebulizacji, wskazanym do stosowania w przypadku:

  • ostrych lub przewlekłych schorzeń układu oddechowego (zapalenie migdałków, gardła, krtani, nieżyt nosa, zapalenie tchawicy i oskrzeli, zapalenie oskrzeli),
  • kaszlu różnego pochodzenia,
  • objawów przeziębienia lub grypy,
  • zapalenia strun głosowych,
  • zaczerwienienia gardła,
  • chrypki,
  • problemów z oddychaniem w przebiegu choroby refluksowej przełyku,
  • w rekonwalescencji po zabiegach laryngologicznych.

Przeciwwskazania:

Produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie ma wystarczających dowodów na to, że produkt może być bezpiecznie przyjmowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Dla bezpieczeństwa pacjenta nie należy przyjmować N-acetylocysteiny z innymi lekami, a w szczególności z następującymi preparatami:
- leki przeciwkaszlowe: powodując zmniejszenie odruchu kaszlu, mogą przyczyniać się do nadmiernego nagromadzenia wydzieliny w oskrzelach;
- leki, które zatrzymują lub ograniczają ilość śluzu w oskrzelach (cholinolityki): ich działanie może być przeciwne do działania N-acetylocysteiny.

składniki: N-acetylocysteina, sól sodowa kwasu hialuronowego, olejek eteryczny tymiankowy, sól dwusodowa kwasu wersenowego, Polisorbat 20, diwodorofosforan sodu dwuwodny, wodorofosforan sodu siedmiowodny, wodorotlenek sodu, woda.