GYNTIMA Czopki dopochwowe z probiotykami 5 sztuk

Fytofontana GYNTIMA Czopki dopochwowe z probiotykami.

Zawierają pożyteczne bakterie kwasu mlekowego, które pomagają zwalczyć infekcje, zapobiegać grzybicom i odbudować naturalną florę bakteryjną pochwy po leczeniu zakażeń.

Chronią przed szkodliwymi bakteriami i infekcjami w obrębie pochwy i w naturalny sposób zachowują biologiczną równowagę w pochwie.

Opakowanie: 5 sztuk

Opakowanie: 5 sztuk

Herb-Pharma,

marka:

Cena: 13,66 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie

Szczepy Lactobacillus acidophilus LA-5 i Bifidobacterium BB-12, które są obecne w produkcie Gyntima Czopki dopochwowe z probiotykami są bezpiecznie używane już od 10 lat, przy czym w obu przypadkach doskonale jest określona ich wrażliwość na antybiotyki oraz opisane są ich genotypowe i fenotypowe właściwości.
Lactobacillus acidophilus obecny jest w pochwie, gdzie tworzy kwaśne środowisko, w którym giną chorobotwórcze drobnoustroje.

Dawkowanie

Zaleca się stosować 1 raz dziennie, najlepiej wieczorem przed spaniem, po higienie wieczornej. Długość leczenia ? 10 dni.
1. Czopek rozpakować z folii przy ostrym końcu.
2. Czopek wsunąć głęboko do pochwy, patrz rysunek.
3. W czasie stosowania dochodzi do lekkiego zabrudzenia pościeli, dlatego, w zależności od potrzeb, zastosować podpaskę higieniczną.

Przy profilaktycznym stosowaniu czopki aplikować dwa razy w tygodniu, przez dłuższy okres czasu.
W przypadku osób starszych lub mających trudności z poruszaniem się czopek należy aplikować z pomocą drugiej osoby.

Wskazania

Gyntima czopki dopochwowe z probiotykami zaleca się stosować w następujących przypadkach:
- zażywania antybiotyków, lub innych preparatów niszczących bakterie, ewentualnie stosowanie drastycznych środków dezynfekcyjnych, które spowodowały uszkodzenie naturalnej flory pochwy, tworzonej przez laktobacyle Döderlein
- przy upławach, przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych lub wkładki dopochwowej,
- w przypadku pojawienia się upławów po wizycie na basenie, kąpielisku lub po stosunku płciowym,
- przy upławach pochwowych nieznanego pochodzenia (fluor vaginalis) lub umiarkowanych przypadkach bakteryjnego zapalenia pochwy, przy których zastosowanie terapii przeciwzapalnej nie jest konieczne,
- fizjologiczne (nie chemiczne) leczenie umiarkowanych form zakażeń bakteryjnych i grzybiczych

W przypadku profilaktyki zaleca się długotrwałe podawanie czopków dopochwowych Gyntima z probiotykiem.
Szczególnie korzystne jest stosowanie czopków dopochwowych w okresie menopauzy i laktacji.
Przy poważniejszych bakteryjnych lub grzybiczych infekcjach czopki dopochwowe Gyntima z probiotykiem nie mogą zagwarantować wyleczenia. W tych przypadkach konieczne jest specjalistyczne badanie oraz ukierunkowane leczenie u ginekologa. Dopiero po tym leczeniu należy natychmiast zastosować czopki dopochwowe Gyntima z probiotykiem, aby zapewnić chemiczną i biologiczną równowagę pochwy.

1 czopek dopochwowy zawiera:
Substancje aktywne: Lactosum, acidum lacticum, proteose pepton, acidum folicum, lactobacillus acidophilus LA-5, bifidobacterium BB-12

Ulotka w formacie pdf