Doppelherz Aktiv Omega-3 FORTE z witaminą E

Doppelherz aktiv Omega-3 Forte serce zdrowe jak ryba!Kwasy tłuszczowe zawarte w produkcie Doppelherz aktiv® Omega-3 1000 FORTE uzyskano dzięki specjalnemu procesowi technologicznemu, który pozwala na eliminację metali ciężkich występujących w mięsie ryb, z uwagi na zanieczyszczenie środowiska.

Produkt końcowy jest poddany rygorystycznej kontroli jakości pod kątem zawartości zanieczyszczeń, a jego produkcja spełnia wymagania GMP, identyczne jak dla produktów farmaceutycznych.Preparat zawiera również 12 mg witaminy E, która chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami, a jednocześnie zapobiega utlenianiu kwasów tłuszczowych omega-3.

Kapsułki mają neutralny smak i zapach, co ułatwia ich regularne stosowanie.

Informacja dla chorych na cukrzycę: nie zawiera cukru.

Opakowanie: 60 kapsułek

Opakowanie: 60 kapsułek

Queisser,

marka:

Cena: 22,36 zł

Działanie

Omega-3 to szczególnie korzystna dla zdrowia kombinacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) występujących głównie w rybach arktycznych, np. w łososiu norweskim.
Omega-3 podobnie do witamin nie są produkowane w organizmie i muszą być dostarczane razem z pożywieniem.
Kwasy tłuszczowe omega-3 stanowią ważny składnik zdrowej diety istotnej dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Niezbilansowana dieta, składająca się z dużych ilości czerwonego mięsa zawiera zbyt duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu, nie dostarczając odpowiednich ilości NNKT, w tym omega-3.
Zaleca się spożywanie tłustych ryb morskich co najmniej 2 razy w tygodniu, podczas gdy przeciętne ich spożycie w Polsce jest zdecydowanie za niskie w stosunku do zapotrzebowania.
Niedobory niezbędnych kwasów tłuszczowych mogą też powstawać przy nieprawidłowej diecie odchudzającej, polegającej głównie na ograniczaniu spożycia tłuszczu.
Zdrowa dieta, poza zaleceniami dotyczącymi spożywania warzyw i owoców, polega zatem na ograniczaniu ilości tłuszczów zwierzęcych i mięsa czerwonego na rzecz ryb i oleju z ryb.

Dawkowanie

Stosować 1 kapsułkę dziennie popijając odpowiednią ilością wody.
Zaleca się przyjmowanie tuż przed posiłkiem.

olej z łososia (w tym 30% kwasów tłuszczowych omega-3: EPA i DHA), DL-alfa-tokoferol (witamina E) oraz substancje dodatkowe: żelatyna, glicerol (subst. utrzymująca wilgotność).

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
Olej z łososia (co najmniej 30% kwasów omega-3: EPA+DHA) 1000 mg
Witamina E 12 mg 100% ZDS