Aspivenin usuwa jady i żądła z rany

ASPIVENIN produkcji francuskiej firmy ASPIR® jest to miniaturowa pompka ssąca wytwarzająca w miejscu zastosowania podciśnienie około 0,75 Atm i dzięki temu bezboleśnie i bezinwazyjnie usuwa wszelkie jady i toksyny.

Niezależnie od podstawowej funkcji odsysania toksyn ASPIVENIN® wywołuje jeszcze dodatkowy efekt. Wytworzone podciśnienie wstrzymuje krążenie krwi w lokalnej sieci naczyń włosowatych i tym samym zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się toksyn w organizmie.

Urządzenie to więc spełnia funkcję opaski uciskowej, aczkolwiek nie wywołuje negatywnych skutków związanych z jej długotrwałym stosowaniem w trakcie oczekiwania na pomoc medyczną w poważniejszych przypadkach.

Aspir

Cena: 77,00 zł

Działanie

ASPIVENIN, zastosowany w krótkim czasie w miejscu ugryzienia, powstrzymuje możliwość przenikania substancji toksycznej do wnętrza organizmu i wysysając te substancje jednocześnie usuwa ból.
W praktyce w lżejszych przypadkach pozostaje najwyżej lekkie przekrwienie w miejscu zastosowania, natomiast żadne negatywne objawy związane z ukąszeniem nie występują.

Zastosowanie

ASPIVENIN? (w USA nazwa handlowa EXTRACTOR?) nie ma żadnego odpowiednika na rynku.
? Jednominutowe użycie może zapobiec groźnym skutkom ukąszeń przez:
- szerszenie
- osy
- pszczoły
- komary
- gzy
- mrówki
- meszki
- pająki rodzime

? Dwuminutowe użycie odsysa kleszcze w całości.
? Trzyminutowe zapobiega skutkom ukąszeń:
- żmij
- pająków (np. czarna wdowa, tarantula)
- jadowitych ryb (np. ogończa, ostrosz)
- skorpionów

Dawkowanie

1. Delikatnie przymocować do urządzenia ASPIVENIN? końcówkę najbardziej odpowiednią do miejsca ukąszenia i całkowicie wysunąć tłok.
2. Trzymając ASPIVENIN? jedną ręką przyłożyć końcówkę do skóry w miejscu zranienia.
3. Wcisnąć tłok do oporu nie zwalniając nacisku kciuka przed zatrzymaniem się tłoka. Spowoduje to przyssanie się. Następnie pozostawić pompkę ASPIVENIN? na 60 do 90 sekund w przypadku ukąszenia owada a do 3 minut, z możliwością powtórzenia w przypadku ukąszenia węża.
4. Po użyciu, w celu usunięcia ASPIVENIN?, unieść tłok końcem kciuka.
Przemyć ranę środkiem odkażającym.