Nasodren oczyszcza i udrożnia zatoki po pierwszym zastosowaniu

Nasodren to innowacyjny, naturalny preparat zawierający standaryzowany ekstrakt z bulw Cyclamen europaeum umożliwiający oczyszczenie zatok nawet w ciągu 4 dni od zastosowania

Nasodren® ma postać aerozolu do nosa, a pojedyncza aplikacja odpowiada dawce 0,13 ml.
Nasodren® to preparat bezpieczny, działa jedynie miejscowo, nie zawiera konserwantów, dlatego po sporządzeniu gotowego produktu należy przechowywać go w lodówce.
Preparat został uwzględniony w najnowszych Europejskich Rekomendacjach Leczenia Zapalenia Zatok (European Guidelines for Sinusitis treatment EPOS 2014) jako środek wysoko rekomendowany o potwierdzonych efektach działania.

Do stosowania od 6 roku życia.

Opakowanie: 50 mg liofilizowanej substancji czynnej w szklanej fiolce, 5 ml rozpuszczalnika (sterylna woda) w plastikowym pojemniku oraz dozownik

Cena: 65,34 zł

Działanie:

Nasodren to nowoczesna fitoterapia zapaleń zatok przynosowych.
Innowacyjny mechanizm działania preparatu przyczynia się do szybkiego i skutecznego oczyszczenia i udrożnienia nosa oraz zatok przynosowych.
Pacjent już po pierwszym zastosowaniu odczuwa znaczną ulgę w dolegliwościach oraz poprawiony przepływ powietrza.

Substancją aktywną są czynne biologicznie frakcje saponin trójterpenowych, które działają w sposób bezpośredni i pośredni.
Po aplikacji saponiny nie wchłaniają się, lecz działają na powierzchni komórek, zmniejszając obrzęk przez swoje właściwości zmniejszania napięcia powierzchniowego, co ułatwia oczyszczanie i odpływ zalegającej wydzieliny oraz redukuje stan zapalny.

Nasodren intensywnie stymuluje zakończenia nerwu trójdzielnego w komórkach gruczołów błony śluzowej nosa i zatok, przez co pobudza wydzielanie dużych porcji rozrzedzonego śluzu, stymuluje ruch zastygłych w gęstym śluzie rzęsek i otwiera ujścia zatok. To znacznie ułatwia opróżnianie zatok z zalegającej wydzieliny.
Dodatkowo produkt wykazuje działanie przeciwzapalne co w efekcie udrożnia przewody zatok i poprawia ich wentylację.

Efekt działania preparatu Nasodren, jest bardzo intensywny; już pierwsze zastosowanie przynosi znaczną ulgę w dolegliwościach oraz poprawia przepływ powietrza w górnych drogach oddechowych.

Pacjenci stosujący Nasodren już od momentu zastosowania preparatu do 2 godzin obserwują intensywny drenaż i odpływ wydzieliny z nosa i zatok przynosowych.
Pamiętaj - nie planuj na ten czas dodatkowych aktywności, ponieważ intensywny drenaż zatok może utrudniać wykonywanie zaplanowanych czynności.
Zabezpiecz się i miej pod ręka paczkę chusteczek higienicznych.

Po podaniu dawki preparatu pojawienie się takich objawów jak: pieczenie błony śluzowej nosa, łzawienie, kichanie czy zwiększona ilość wydzieliny z nosa jest zupełnie naturalne i świadczy o tym że preparat zaczyna działać. Należy kontynuować terapię.

W efekcie działania preparatu Nasodren dochodzi do usprawnienia funkcji aparatu śluzowo-rzęskowego oraz szybkiego i skutecznego oczyszczenia i udrożnienia nosa i zatok przynosowych.

Film o działaniu preparatu:

Dawkowanie:

1 raz dziennie po jednej dawce aerozolu poprzez rozpylenie do każdego otworu nosowego.

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA:
Nie wdychaj preparatu po aplikacji, podawaj go na tzw. bezdechu.
Po podaniu dawki preparatu pojawienie się takich objawów jak: pieczenie błony śluzowej nosa, łzawienie, kichanie czy zwiększona ilość wydzieliny z nosa jest zupełnie naturalne i świadczy o tym że preparat zaczyna działać.

Wskazania:

Pacjenci u których występują objawy:
- ostrego, wirusowego zapalenia zatok przynosowych
- ostrego, ropnego zapalenia zatok przynosowych
- zaostrzeń stanów przewlekłych zapalenia zatok przynosowych
- oraz pacjenci po zabiegach endoskopowych zatok, jako leczenie pooperacyjne; już od drugiej doby

Film o stosowaniu: