grinTuss syrop dla dzieci na kaszel mokry i suchy

grinTuss syrop dla dzieci na kaszel mokry i suchy z grindelią (liofilizowany ekstrakt z upraw własnych) i propolisem (opatentowanym ekstraktem Propol Pur)

Syrop GrinTuss Pediatric charakteryzuje całkowicie naturalny skład.
Zawiera on ekstrakty z ziół rozpuszczone w miodzie, bogate w olejki eteryczne, o działaniu udrożniającym drogi oddechowe, dlatego może być skuteczną pomocą dla fizjologicznego funkcjonowania dróg oddechowych, zwłaszcza w okresie zimowym.

W celu uzyskania rejestracji jako wyrób medyczny zostały przeprowadzone pomyślne testy skuteczności i bezpieczeństwa: test mukoadhezji, test efektu bariery, test zabliźniania, test wrażliwości oraz test drażnienia błony śluzowej.

Wieloośrodkowe, randomizowane badanie kliniczne z podwójną ślepą próbą i grupą placebo potwierdziło skuteczność produktu w zwalczaniu kaszlu:
- uporczywego (trwającego ponad tydzień)
- dziennego i nocnego
- bardzo intensywnego
przy dobrej tolerancji i braku działań niepożądanych.

Produkt BEZGLUTENOWY.

Cena: 23,38 zł

Działanie:

GrinTuss Pediatric dla dzieci tworzy powłokę ochronną, która działa jak bariera i łagodzi kaszel, chroniąc górne drogi oddechowe.
- Chroni błonę śluzową, łagodzi kaszel, ułatwia odkrztuszanie wydzieliny
- Użyteczny zarówno na kaszel suchy jak i mokry
- 100% naturalny z wysoką zawartością miodu
- specyficzna formuła dla dzieci, potwierdzona certyfikatem biologicznym

Podwójne działanie mechaniczne Grintuss na kaszel:

DZIAŁANIE OCHRONNE:
tworzy film efekt bariery, który
- łagodzi kaszel chroniąc górne drogi oddechowe
- przylega do błony śluzowej , ograniczając w ten sposób jej kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi (niska temperatura, dym tytoniowy, smog, kurz)

DZIAŁANIE ŚLUZO-REGULUJĄCE:
- Wspomaga nawilżanie błony śluzowej, ułatwiając odkrztuszanie

Grindelia wpływa na górne drogi oddechowe poprzez zmniejszanie lepkości zalegającego śluzu i upłynnianie go, przywraca prawidłowe ruchy nabłonka rzęskowego i napięcie mięśni gładkich oskrzeli oraz wywołuje odruch wykrztuśny.
Liofilizowany ekstrakt z babki lancetowatej, działa wykrztuśnie, osłaniająco i powlekająco na błonę śluzową jamy ustnej i gardła.
Olejki eteryczne z eukaliptusa i sosny inhalują i działają antyseptycznie.
Propol Pur opatentowany ekstrakt z propolisu, nie zawierający substancji wypełniających, działa antybakteryjnie, odkażająco oraz wspiera układ immunologiczny.

Dawkowanie:

Zaleca się podawanie 1 małej łyżeczki dzieciom od 1 do 6 roku życia i 2 łyżeczek dzieciom powyżej 6 roku życia.

Po otwarciu zużyć w ciągu 3 miesięcy.

cukier trzcinowy*, miód akacjowy*, woda, wodnoalkoholowy liofilizowany ekstrakt z liści Babki lancetowatej*, liofilizowany ekstrakt z wierzchołków Grindelii*, liofilizowany ekstrakt z kwiatostanu kocanki*, naturalne olejki eteryczne: cytrynowy, ze słodkiej pomarańczy, mirtu, naturalny aromat cytrynowy.

*składniki pochodzące z Upraw Biologicznych