EMOLIUM Emulsja do ciała

EMOLIUM Emulsja do ciała 200 ml

Emulsja do ciała Emolium to nowoczesny emolient przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej.

Jest także polecany do dermatologicznej pielęgnacji profilaktycznej oraz podtrzymującej, w fazach remisji atopowego zapalenia skóry.

Dzięki starannie dobranemu i przebadanemu zestawowi substancji aktywnych działa na czterech płaszczyznach, skutecznie likwidując przyczyny i skutki suchości skóry:

natłuszcza i nawilża naskórek,

ogranicza przeznaskórkową utratę wody,

odbudowuje płaszcz hydrolipidowy oraz zmiękcza i uelastycznia naskórek.Hypoalergiczna formuła Kremu powstała we współpracy z dermatologami.

Jest rekomendowana do stosowania u dzieci od 1. miesiąca życia.

Opakowanie: Tuba 200 ml

Opakowanie: Tuba 200 ml

Nepentes,

marka:

Cena: 32,25 zł

Działanie

Właściwości:
- jest emulsją olej w wodzie (O/W)
- odżywia, natłuszcza i nawilża skórę
- ogranicza transepidermalną utratę wody (TEWL)
- odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry
- zmiękcza i uelastycznia naskórek
- nie zawiera barwników ani substancji zapachowych
- doskonale rozprowadza się na skórze
- jest hypoalergiczna

Preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt.

Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Zastosowanie

Nanieść cienką warstwę kremu na dokładnie oczyszczoną skórę.
Najlepsze efekty osiąga się, stosując preparat minimum dwa razy dziennie.

Wskazania

Codzienne odżywianie i pielęgnacja skóry:
- suchej i bardzo suchej
- podrażnionej i szorstkiej
- atopowej

Substancje aktywne:
- Trójglicerydy kwasów kaprylowego i kaprynowego (4%)
Uzupełniają niedobory lipidów w cemencie międzykomórkowym, natłuszczają skórę i ograniczają transepidermalną utratę wody. Zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrznych w głąb skóry.
- Urea (3%)
Jest jednym ze składników naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Działa synergicznie z kwasem mlekowym. Ułatwia wiązanie wody przez włókna keratynowe i zmiękcza naskórek. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Normalizuje zaburzone procesy keratynizacji (rogowacenia naskórka).
- Hialuronian sodu (1%)
Składnik substancji pozakomórkowej, naturalnie znajdującej się w skórze. Wnika w głąb skóry
i skutecznie zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wiąże wodę w skórze. Zapewnia właściwe środowisko dla różnicujących się keratynocytów. Dodatkowo tworzy film ochronny na powierzchni skóry, który stanowi zabezpieczenie przed utratą wody
z komórek.
- Fucogel? (3%)
Długotrwale wiąże wodę i nawilża skórę. Wnika w głąb naskórka i skutecznie zabezpiecza przed utratą wody. Dodatkowo tworzy film ochronny na powierzchni skóry, który stanowi zabezpieczenie przed przeznaskórkową utratą wody. Bardzo szybko wchłania się w skórę.
- Masło shea (4%)
Uzyskiwane z nasion drzewa masłowego Magnifolia. Ma właściwości łagodzące, natłuszczające
i wygładzające. Chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Stymuluje metabolizm komórkowy i wzmacnia lokalne krążenie kapilarne. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i łagodzi podrażnienia skóry.
- Olej macadamia (3%)
Olej otrzymywany z orzechów Macadamia ternifolia, bogaty w fitoserole i lecytynę. Odporny na autooksydację. Doskonale natłuszcza, zmiękcza i uelastycznia skórę. Łagodzi podrażnienia i wygładza szorstką, nadmiernie wysuszoną skórę. Dostarcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) i fosfolipidy.
- Pantenol (prowitamina B5) (1%)
Witamina B5 jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu białek, cukrów i tłuszczów oraz do syntezy niektórych hormonów. W organizmie zostaje przekształcona w koenzym A.
Pantenol doskonale wnika przez naskórek i dociera do głębokich warstw skóry właściwej. Jest silnie działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka, jak i skóry właściwej. Przyspiesza syntezę lipidów i białek. Stymuluje podziały komórek naskórka, przyspieszając procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń wywołanych przez czynniki mechaniczne oraz przez oparzenia słoneczne i choroby skóry. Łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy towarzyszące zmianom alergicznym skóry.
- Olej parafinowy (5%)
Ciekła parafina, mieszanina stałych węglowodorów nasyconych. Działa okluzyjnie: tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, zabezpieczając przed utratą wody. Zmiękcza, nawilża i wygładza naskórek.

Ulotka w formacie pdf