DATONG Spray do gardła przeciw chrapaniu

DATONG Spray do gardła przeciw chrapaniu

DATONG Spray do gardła przeciw chrapaniu jest wyrobem medycznym zmniejszającym natężenie i częstotliwość chrapania, prowadząc w konsekwencji do skutecznego zapobiegania chrapaniu.

Działanie zapobiegawczo - lecznicze preparatu jest efektem synergistycznego (wzajemnie wzmacniającego się) działania składników preparatu.

Jego skuteczność została potwierdzona w toku badań klinicznych z udziałem osób intensywnie chrapiących, u których nie stwierdzono widocznych przyczyn chrapania.

Opakowanie: Butelka z aplikatorem dogardłowym 22 ml (wystarcza na 50 dni stosowania)

Opakowanie: Butelka z aplikatorem dogardłowym 22 ml (wystarcza na 50 dni stosowania)

Gamma,

marka:

Cena: 42,22 zł

Działanie

Istotą działania preparatu DATONG Spray do gardła jest silne i trwałe nawilżanie błony śluzowej podniebienia miękkiego oraz gardła.
Szczególne znaczenie mają używane do produkcji preparatu zioła.
Występują w nich grupy związków, które poza nawilżaniem błony śluzowej mają także działanie zapobiegające jej wysychaniu.
Sprawia to, że nie dochodzi do wibracji tkanek miękkich, słyszanych jako chrapanie.
W konsekwencji powoduje to poprawę jakości oddychania w czasie snu, ustępują występujące nagminnie u chrapiących po przebudzeniu bóle gardła, a także uczucie zmęczenia.

Trwale nawilża błonę śluzową nosa, gardła i podniebienia miękkiego poprawiając przepływ powietrza przez górne drogi oddechowe.
Eliminuje to wzmożone opory dla wdychanego powietrza prowadzące do wibracji tkanek miękkich gardła i podniebienia miękkiego słyszane jako chrapanie.
Usuwa częste po przebudzeniu u osób chrapiących uczucie suchości i ból gardła.
Poprawia jakość oddychania i komfort snu.
Sprawia, że użytkownik budzi się wypoczęty.

Zastosowanie

Sposób użycia:
Aby nie chrapać preparat należy stosować przed snem do gardła po 3-4 dawki.
Jedno naciśnięcie aplikatora powoduje wyrzut jednej dawki preparatu.

1. Wstrząsnąć opakowanie przed użyciem.
2. W celu łatwiejszego dotarcia wyrobu do tylnej ściany gardła i podniebienia miękkiego, należy skierować końcówkę aplikatora nieco poniżej podniebienia
3. Nie pić i nie jeść po podaniu.
W przeciwnym razie ponownie zastosować preparat.

UWAGA: spożycie alkoholu zmniejsza skuteczność preparatu i nasila chrapanie.

Wskazania

Usuwa lub znacznie zmniejsza natężenie i częstotliwość chrapania u dorosłych osób, u których nie udaje się ustalić widocznej przyczyny odpowiedzialnej za jego występowanie, a także u śpiących w szkodliwych dla zdrowia warunkach, powodujących patologiczne wysychanie śluzówki (pomieszczenia klimatyzowane, nadmiernie suche i o zbyt wysokiej temperaturze).
Preparat nie leczy bezdechu sennego, aczkolwiek może redukować intensywność towarzyszącego mu chrapania.

Dioscorea opposita, Zingiber officinalis, Glycerin, Methylparaben, Propylparaben, Sodium benzoate, Sodium chloride, Purified water.