Prenatal Uno Witaminy Planowanie i I Trymestr Ciąży

Nutropharma Prenatal Uno Witaminy dla Kobiet Planujących Ciążę i w I Trymestrze Ciąży

Składniki odżywcze ważne w przebiegu ciąży.

Opakowanie: 30 kapsułek

Nutro Pharma,

marka:

Cena: 29,99 zł

Działanie:

Suplement diety Prenatal uno jest preparatem szczególnie polecanym dla kobiet w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko najważniejsze składniki w rekomendowanych dawkach, które uzupełniając dietę korzystnie wpływają na przebieg ciąży i rozwój płodu.

Czy wiesz, że... Badania wskazują na znaczącą rolę choliny w redukcji wad cewy nerwowej (WCN) oraz ochronie uszkodzeń DNA. Cholina wpływa również na rozwój i prawidłowe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, w tym struktur odpowiedzialnych za pamięć.

FolActiv to połączenie kwasu foliowego i jego aktywnej formy. Aktywna forma folianów zapewnia lepsze wchłanianie dla kobiet z wolniejszym metabolizmem kwasu foliowego. Dotyczy to co drugiej kobiety w Polsce. Suplementowanie kwasu foliowego w połączeniu z jego aktywną formą przed ciążą i w trakcie jej trwania jest zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników w profilaktyce wad cewy nerwowej. Foliany biorą udział w procesie podziału komórek i wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży.

Cholina, MetylB12, witamina B6 oraz kwas foliowy zawarty w FolActiv wspierają prawidłowy metabolizm homocysteiny, co wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. Stosowanie witamin B12 i B6 korzystnie wpływa na wykorzystanie i biodostępność kwasu foliowego.

Witamina D w zalecanej dawce dziennej 2000 j.m. pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów dziecka oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Jest ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i funkcji poznawczych.

Imbir to naturalny składnik o działaniu łagodzącym nudności i mdłości u ciężarnych, co potwierdzają badania.

Dawkowanie:

Najlepiej przyjmować jedną kapsułkę dziennie w trakcie posiłku.

Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Nie należy używać innych suplementów diety zawierających witaminę D, jod lub foliany.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.

Skład:

Składniki aktywne w porcji dziennej (1 kapsułka):
Imbir (Zingiber officinale) (korzeń) w postaci ekstraktu 20:1, co odpowiada 600 mg świeżego korzenia imbiru - 600 mg
Cholina  (dwuwinian choliny) - 125 mg
Kwas foliowy** (Folactiv):
kwas pteroilomonoglutaminowy - 400 ug - 400%
L-metylofolian wapnia - 400 ug - 400%
Jod  (jodek potasu) - 150 ug - 100%
Witamina D3  (cholekalcyferol) - 50 ug - 1000%
Witamina B6  (chlorowodorek pirydoksyny) - 1,25 mg - 89,3%
Witamina B12  (MetylB12)(metylokobalamina) - 1 ug - 40%

*procent referencyjnych wartości spożycia
** obejmuje wszystkie formy folianów

Składniki: mączka ryżowa, dwuwinian choliny, składniki kapsułki: żelatyna, imbir, cholekalcyferol, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, metylokobalamina.