Elgydium Bio Sensitive Organiczna Pasta do zębów wrażliwych

Pierre Fabre Oral Care Elgydium Bio Sensitive organiczna pasta do zębów wrażliwych

Ekologiczna, certyfikowana organiczna pasta do zębów, która pomaga zmniejszyć nadwrażliwość zębów już po 2 tygodniach stosowania.

Opakowanie: Ekologiczna Tuba Doypack 100 ml

Cena: 18,99 zł

Działanie:

Pasta do zębów z certyfikatem BIO, zawierająca Argininę i Cytrynian Potasu (składniki aktywne pochodzenia naturalnego) sprzyja redukcji wrażliwości zębów po 2 tygodniach stosowania*.
Jej delikatna, mało ścierna formuła pomaga zmniejszyć dyskomfort i chronić (natychmiast i przez długi czas) wrażliwe zęby.
Chroni wrażliwe zęby natychmiast i długotrwale, klinicznie potwierdzona skuteczność, zmniejsza wrażliwość zębów już po 2 tygodniach stosowania.
Nadające się do recyklingu opakowanie z minimalną ilością plastiku.

ELGYDIUM BIO Sensitive to organiczna pasta do zębów, która natychmiast i długotrwale chroni wrażliwe zęby** w postaci łagodnego żelu o niskiej ścieralności.

  • POMAGA zmniejszyć wrażliwość zębów
  • OGRANICZA wrażliwość na ciepło i zimno.
  • EKOLOGICZNA produkcja.

ECO OPAKOWANIE - DOYPACK:
Doypack to lekkie, elastyczne i nadające się do recyklingu opakowanie, które zużywa o 69% mniej dwutlenku węgla i o 85% mniej wody niż standardowa tuba pasty do zębów podczas produkcji i transportu.
To opakowanie zawiera o 48% mniej plastiku w porównaniu ze zwykłą tubą pasty do zębów.
Dzięki temu generuje mniej odpadów powstających z tworzyw sztucznych, a jego produkcja jest bardziej przyjazna dla środowiska.

*Klinicznie potwierdzona skuteczność. Test skuteczności przeprowadzony na 41 osobach (stosowano 3 razy dziennie przez 2 minuty)
**Test tolerancji i skuteczności przeprowadzony na 41 osobach (stosowanie 3 razy dziennie przez 2 minuty)

Formuła:

Biodegradowalna formuła**
99% pochodzenia naturalnego
**zgodnie z testem wg normy OECD 301B

Wpływ społeczny:

Produkt wyprodukowany w fabryce spełniającej francuskie standardy socjalne.
Produkt posiada certyfikat COSMOS ORGANIC przyznawany przez ECOCERT GREENLIFE.
Produkt z certyfikatem ORIGINE France Garantie.
Kupując ten produkt, pomagasz wspierać nasze zobowiązania środowiskowe i społeczne:

Program zaangażowania społecznego Smile For Future prowadzony przez Pierre Fabre Oral Care, w ramach którego w szczególności realizowane są działania w następujących obszarach
- propagowanie wiedzy o ochronie zdrowia jamy ustnej poprzez kampanie edukacyjne w szkołach w Bułgarii, Maroku i Afryce Subsaharyjskiej;
- przyczynianie się do walki z brakiem bezpieczeństwa socjalnego i marnotrawstwem poprzez przekazywanie produktów organizacjom charytatywnym we Francji pomagającym społecznościom w potrzebie (Czerwony Krzyż, Secours Catholique i inne).

Dawkowanie:

Zaleca się szczotkowanie zębów po każdym posiłku, 2 do 3 razy dziennie przez 2 minuty, odpowiednią szczoteczką.

Skład:

składniki: GLYCERIN. HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. WATER (AQUA). MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) FLOWER/LEAF/STEM WATER (MENTHA PIPERITA FLOWER/LEAF/STEM WATER)*. POTASSIUM CITRATE. ARGININE. CELLULOSE GUM. ALGIN. CITRIC ACID. DISODIUM COCOYL GLUTAMATE. LAURYL GLUCOSIDE. LIMONENE. MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) OIL (MENTHA PIPERITA OIL)*. MENTHA VIRIDIS (SPEARMINT) LEAF OIL (MENTHA VIRIDIS LEAF OIL)*. SODIUM BENZOATE. STEVIA REBAUDIANA LEAF EXTRACT*.

99,6% składników pochodzenia naturalnego