Lunette Kubeczek Menstruacyjny

Lunette Kubek Menstruacyjny wielokrotnego użytku - bezpieczna i ekologiczna alternatywa dla jednorazowych tamponów i podpasek

Łatwy w użyciu kubek wyprodukowany z miękkiego medycznego silikonu w Finlandii, który wystarczy zgiąć i założyć (podobnie jak tampon) by służył nawet do 12 godzin.

Do kubeczka w zestawie dołączony jest miękki pokrowiec.

Lune Group Oy Ltd Finland,

marka:

Cena: 127,97 zł

95% użytkowniczek jest zadowolonych z działania Lunette; to najwyższa ocena z produktów dostępnych na rynku.
88% respondentek stwierdziło poprawę komfortu w czasie menstruacji od czasu rozpoczęcia używania Lunette.

Produkt wykonany jest z medycznego silikonu, bez BPA, który nie jest podatny na bakterie, pleśnie i nie chłonie zapachów.
Wielokrotnego użytku; jednorazowy zakup służy przez lata.
Można w nim uprawiać dowolny sport.

Sposób użycia:

Lunette sposob zakladania

Kubeczek Lunette opróżniany jest 2-4 razy dziennie i może pozostać założony przez noc nawet do 12 godzin.

Kobiety same ustalają rytm opróżniania kubka obserwując ilość płynów, w czym mogą być pomocne linie określające objętość zebranego płynu na powierzchni kubeczka.

Dobór rozmiaru kubka Lunette:

Lunette 1 - mniejszy rozmiar - jest zalecany kobietom o skąpych lub normalnych krwawieniach, także przy krwawieniach "z odstawienia" podczas używania tabletek antykoncepcyjnych.
Lunette 1 wskazany jest dla nastolatek i młodszych użytkowniczek bo jest mniejszy, krótszy i miększy, zrobiony z cieńszego silikonu, bardziej podatny na zginanie, przez co łatwiej go założyć. Z powodu większej elastyczności Lunette 1 zalecany jest też dla młodych kobiet nawet z obfitszymi krwawieniami bo ich mięśnie i błona dziewicza są bardziej zwarte i mniejszy kubeczek będzie dla nich wygodniejszy.
Lunette 1 wskazany jest też dla kobiet uprawiających dyscypliny fitness'owe, których mięśnie są mocne, oraz osób z wrażliwym pęcherzem moczowym. Kobiety z obniżoną szyjką macicy także powinny zaczynać od modelu Lunette 1.

Wymiary Modelu Lunette 1:
Średnice: 41 mm do 47 mm
Długość Łodyżki: 25 mm
Pojemność Kubeczka: 25 ml
Linie pomiaru pojemności na poziomie: 5 ml i 13,5 ml

Lunette 2 - większa pojemność i rozmiar - polecany jest kobietom o obfitszych krwawieniach. Wykonany jest z gęstszego silikonu niż Lunette 1.

Wymiary Modelu Lunette 2:
Średnice: 46 mm do 52 mm
Długość Łodyżki: 20 mm
Pojemność Kubeczka: 30 ml
Linie pomiaru pojemności na poziomie: 7,5 ml i 15 ml

Pielęgnacja i czyszczenie kubeczka:

Przed pierwszym użyciem umyć dobrze ręce i opłukać kubek czystą wodą z łagodnym mydłem sprawdzając czy otwory wokół górnej części kubeczka są całkowicie otwarte.
Następnie gotować kubeczek przez 20 minut we wrzącej wodzie.

Otworki wokół kołnierza kubeczka możemy wypłukać nalewając wody i odwracając kubeczek na dłoni, a następnie ściskając delikatnie by woda wypłynęła przez otwory. Można też użyć szczoteczki lub wykałaczki.

W trakcie miesiączki opróżniamy kubek do ubikacji trzymając za końcówkę (łodyżkę); po opróżnieniu płuczemy chłodną wodą i myjemy ciepłą.
Dla dokładniejszego oczyszczenia kubeczka stosujemy żel do mycia Lunette FeelBetter.

Po zakończeniu miesiączki lub gdy nie mamy dostępu do czystej wody, przecieramy kubeczek chusteczkami odkażającymi Lunette CupWipes.
Dezynfekcja kubeczka chusteczkami wskazana jest przed używaniem i po zakończeniu krwawienia miesięcznego.