Vita-Min MAMA witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących OLIMP

Olimp Vita-min plus® Mama to innowacyjna, kompleksowa kompozycja witamin i wysoko przyswajalnych, chelatowanych składników mineralnych, opracowana na podstawie specjalnych zaleceń suplementacji dla kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dodatkowo formuła została wzbogacona naturalnym ekstraktem żurawiny, który wpływa pozytywnie na częste dolegliwości ze strony układu moczowego, towarzyszące ciąży.

Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne; posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Opakowanie: 30 kapsułek

Logo polskie towarzystwo ginekologicznelogo Instytut Matki i Dziecka

Olimp Labs,

marka:

Cena: 15,97 zł

Działanie

Składniki mineralne zawarte w Vita-min plus Mama występują w postaci wysoko przyswajalnych chelatów aminokwasowych, które produkowane są przez lidera rynku farmaceutycznych surowców mineralnych - amerykańską firmę ALBION.
W tej formie biopierwiastki dobrze wchłaniają się z przewodu pokarmowego, pozostają całkowicie bezpieczne w dawkowaniu, nie podrażniają żołądka, a ewentualny ich nadmiar w postaci chelatu łatwo opuszcza organizm, ponadto nie utrudniają wchłaniania innych minerałów.
Warto podkreślić, że prawidłowa struktura chelatów aminokwasowych Albion? została naukowo potwierdzona opatentowaną metodą FT-IR TRAACS.

Vita-min plus? Mama to także jedyny na rynku preparat witaminowo-mineralny dla kobiet w ciąży, zawierający Ferrochel - żelazo w formie chelatu aminokwasowego.
Stosowanie preparatów z żelazem może wywoływać efekty uboczne, takie jak biegunki, zaparcia czy bóle brzucha. Jednakże Ferrochel to jedna z najłagodniejszych form żelaza, cechująca się znaczną redukcją występowania działań niepożądanych ze strony układu pokarmowego, co zostało potwierdzone w badaniach naukowych. Dzięki temu żelazo Ferrochel jest zdecydowanie lepiej tolerowane w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi preparatami żelaza, co jest szczególnie ważne w okresie ciąży.
Licznym zmianom zachodzącym w organizmie kobiety podczas ciąży często towarzyszy występowanie dyskomfortu w postaci zaburzeń funkcjonowania układu moczowego, skłonność do infekcji dróg moczowych. Efektywna w niwelowaniu tych nieprzyjemnych dolegliwości jest żurawina wielkoowocowa zawarta w Vita-min plus Mama.
Żurawina wykazuje działanie wspomagające pracę układu moczowego oraz wzmacniające naturalną odporność przed infekcjami dróg moczowych.

Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie, po posiłku głównym, popijając dużą ilością wody lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

1 kapsułka zawiera:
Witamina A 180 ug 22,5% ZDS
Witamina D 5 ug 100% ZDS
Witamina E 12 mg 100% ZDS
Witamina C 80 mg 100% ZDS
Witamina B1 1,1 mg 100% ZDS
Witamina B2 1,4 mg 100% ZDS
Niacyna 16 mg 100% ZDS
Witamina B6 1,4 mg 100% ZDS
Kwas foliowy 400 ug 200% ZDS
Witamina B12 2,5 ug 100% ZDS
Biotyna 50 ug 100% ZDS
Kwas pantotenowy 6 mg 100% ZDS

Wapń 100 mg 12,5% ZDS
Magnez 50 mg 13% ZDS
Żelazo 14 mg 100% ZDS
Cynk 10 mg 100% ZDS
Mangan 1 mg 50% ZDS
Miedź 1 mg 100% ZDS
Jod 200 ug 133% ZDS

Ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon) 10 mg
w tym 10% proantocyjanidyn
Ekstrakt mięty pieprzowej (mentha piperita) 10 mg
w tym 4% olejku miętowego

% ZDS - procent realizacji dziennego zalecanego spożycia