ActiFolin 0,8 mg kwas foliowy Quatrefolic o wysokiej przyswajalności

ActiFolin to złożone źródło folianów: kwas foliowy oraz wysoko przyswajalna, aktywna forma folianu najnowszej generacji Quatrefolic.

Preparat Actifolin to:
- najszybsza wchłanialność i najlepsza biodostępność,
- dodatkowe zabezpieczenie dla wszystkich kobiet, szczególnie tych, które mogą mieć problem z przyswajaniem folianów z kwasu foliowego, a problem związany z uwarunkowaniami genetycznymi może dotyczyć nawet 50% populacji.

Actifolin posiada status bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognized as Safed) przyznawany przez FDA (Agencję Żywności i Leków) oraz pozytywną opinię EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności).

Opakowanie: 30 tabletek

Cena: 16,97 zł

Działanie:

Foliany (w tym kwas foliowy) należą do grupy rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B i są odpowiedzialne za wzrost i prawidłowe funkcjonowanie komórek układu nerwowego oraz mózgu.
Są bardzo ważne, zwłaszcza dla rozwijającego się płodu.

Według zaleceń ekspertów każda przyszła mama, a także wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, które potencjalnie mogą zajść w ciążę powinny przyjmować odpowiednią ilość folianów, w postaci 0,4 mg kwasu foliowego na dobę.
Niski poziom folianów jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu takich jak np. bezmózgowie, rozszczep kręgosłupa, które mogą powstać w pierwszych czterech tygodniach ciąży.

Wskazania:

ActiFolin 0,8 mg jest przeznaczony dla kobiet planujących ciążę i w ciąży w celu zmniejszenia ryzyka wad cewy nerwowej.

Dawkowanie:

1 tabletka dziennie.

Tabletkę należy połknąć i popić wodą.

1 tabletka zawiera:
Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 0,4 mg
Actifolin (Quatrefolic: sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego) 0,4 mg