Olej z wiesiołka monokoncentrat Aboca

Olej z wiesiołka monokoncentrat Aboca

Olej z wiesiołka zawiera w swej formule prostej do spożycia substancje czynne, które są obecne w nasionach tej rośliny, znane ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka.

Frakcja olejowa dojrzałych nasion zawiera kwas gamma linolenowy (GLA), wielonienasycony kwas z serii omega-6, który jest produkowany przez organizm tylko w minimalnych ilościach i musi być dostarczany przez dietę.

Olej z Wiesiołka otrzymuje się poprzez tłoczenie na zimno nasion, bez dodatku rozpuszczalników chemicznych, w celu zapewnienia jedności wszystkich substancji czynnych i właściwości organoleptycznych frakcji olejowej.

Opakowanie: 50 kapsułek

Cena: 32,22 zł

Chwilowo niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Działanie:

Substancje czynne zawarte w oleju z nasion wiesiołka reprezentowane są głównie przez wielonienasycone kwasy tłuszczowe typu omega-6, wśród których wyróżnić należy kwas gammalinolenowy (GLA).
Jest to ważny składnik odżywczy, którego organizm wytwarza tylko niewielką ilość i który dlatego musi być dostarczany poprzez dietę. Z tego powodu zaliczany jest on do rodziny tzw. podstawowych kwasów tłuszczowych nienasyconych niezbędnych dla organizmu, których nie może on sam produkować lub produkuje w niewystarczających ilościach.
Kwasy tłuszczowe nienasycone mają istotne właściwości dla organizmu, uczestnicząc bezpośrednio lub pośrednio w wielu procesach fizjologicznych.
Ich niedobór jest przyczyną różnych zaburzeń, miedzy innymi problemów związanych z suchością skóry.
Jako źródło kwasu gamma linolenowego (GLA), olej z wiesiołka jest ważnym suplementem diety zarówno w zapobieganiu, jak również w leczeniu uzupełniającym chorób związanych z przesuszeniem skóry, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, oraz przewlekłych stanów zapalnych.

Dawkowanie:

Zaleca się stosowanie 2 kapsułek dwa razy dziennie.

Olej z nasion wiesiołka (Oenothera biennis), żelatyna.

SKŁADNIKI W ZALECANEJ DAWCE DZIENNEJ - 4 KAPSUŁKI:
Olej z nasion wiesiołka 2056 mg
Mianowany na zawartość kwasu gammalinolenowego 9% (metoda GC) 185 mg

Ulotka w formacie pdfUlotka Olej z Wiesiołka Monokoncentrat Aboca