Olimp Perfect Skin perfekcyjnie nawilżona i jędrna skóra

Olimp Perfect skin hydro-complex™ to stworzona w oparciu o badania naukowe kompozycja uzupełniająca codzienną dietę w szczególnie aktywne substancje wpływające na funkcjonowanie oraz wygląd skóry.

Suplement diety oparty został o dwa unikalne zestawy składników: Hydro-flex skin complex oraz Antioxidant formula wpływające pozytywnie na stan i atrakcyjność skóry.

Perfect skin hydro-complex™ to suplement diety dostarczający najważniejszych substancji odpowiedzialnych za właściwe nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry.

Opakowanie: 30 kapsułek

Opakowanie: 30 kapsułek

Olimp Labs,

marka:

Cena: 20,36 zł

Działanie

Hydro-flex skin complex zawiera kolagen, najpowszechniej występujące białko w całym organizmie. Stanowi ono blisko 70% wszystkich protein budujących organizm, dlatego tak ważna jest jego odpowiednia ilość. Włókna kolagenu spajają skórę, nadając jej odpowiednią strukturę i elastyczność. Jego uzupełnianie jest niezwykle istotne, ponieważ organizm wraz z wiekiem wytwarza go coraz mniej, powstają zmarszczki, a skóra wiotczeje i robi się cieńsza.
Hydro-flex skin complex to formuła nawilżająca oparta o wysoką ilość ekskluzywnego kwasu hialuronowego ? biopolimeru wiążącego wodę w skórze właściwej. Jedna cząsteczka tej substancji potrafi zaabsorbować aż 250 cząsteczek wody, przybierając formę gęstego żelu. Kwas hialuronowy sprawia, że skóra staje się jędrna, intensywnie nawodniona i gładka. Zawarta w preparacie naturalna krzemionka rozpuszcza się w macierzy zewnątrzkomórkowej skóry właściwej i wiąże w niej dodatkowe ilości wody. Dobrze nawilżone i odżywione głębokie warstwy skóry zapewniają sprawne funkcjonowanie naskórka, czego efektem jest piękny, jędrny i zdrowy wygląd.
Hydro-flex skin complex zawiera również biotynę, niezwykle istotną witaminę dla funkcjonowania naszej skóry, wspomagającą działanie ważnych dla jej wyglądu i odżywienia enzymów. Jej niedobór często objawia się w postaci zmian skórnych i wysypek.
Antioxidant perfect skin formula ? silne antyoksydanty ochraniające skórę przed wolnymi rodnikami:
Silnie skoncentrowany ekstrakt z pestek winogron zawierający bardzo wysoką ilość proantocyjanidyn (OPC) oraz ekstrakt zielonej herbaty o wysokiej zawartości katechin (EGCG),to para niezwykle aktywnych roślinnych antyoksydantów, bardzo efektywnie neutralizujących powstające w skórze wolne rodniki. Ponadto mogą one wnikać pomiędzy cząsteczki kolagenu, poprawiając elastyczność skóry.
PureWay-C? - opatentowany kompleks najlepiej przyswajalnej i najszybciej wchłanianej formy witaminy C z bioflawonoidami cytrusowymi. Badania naukowe dowiodły, że tłuszczowe metabolity witaminy C (PureWay-C?) najefektywniej wspomagają proces regeneracji uszkodzeń skóry. Witamina C to również kluczowa substancja w procesie syntezy nowych cząsteczek kolagenu oraz bardzo silny antyoksydant, jest to więc jedna z najistotniejszych witamin wspomagających funkcjonowanie skóry.
Witamina E - obok witaminy C jest kolejną, ważną witaminą o silnej aktywności antyoksydacyjnej, niezbędną dla zachowania właściwego stanu skóry.
Chelaty aminokwasowe Albion? najważniejszych dla skóry minerałów: selenu, cynku, miedzi i manganu, gwarantujące najlepszą wchłanialność i efektywność w zwalczaniu wolnych rodników.
Selen to pierwiastek, który wraz z zawartą w preparacie L-cystyną są związkami budującymi glutation jeden z najsilniejszych antyoksydantów niskocząsteczkowych, produkowanych przez komórki naszej skóry, będący naturalną obroną przeciwko wolnym rodnikom.
Największa ilość cynku znajduje się w naskórku, chroni on głębsze warstwy skóry przed wolnymi rodnikami powstającymi pod wpływem promieniowania UV.
Ponadto cynk wraz z miedzią i manganem współuczestniczą w migracji keratynocytów ? wyspecjalizowanych komórek produkujących włókna keratyny, wspomagając proces regeneracji uszkodzeń naskórka.
Mangan to składnik dysmutazy ponadtlenkowej ? enzymu neutralizującego wolne rodniki we wnętrzach komórek skóry.
Barwniki karotenoidowe ? beta karoten i likopen, są niezwykle aktywnymi antyoksydantami, efektywnie współpracującymi z witaminą C i E oraz glutationem, Mogą gromadzić się w skórze, działając jak filtr ochronny przed promieniami słonecznymi i aktywnością wolnych rodników. Ponadto po przemianie do witaminy A wspomagają procesy związanych z rozmnażaniem, regeneracją i ?odmładzaniem? ochronnych komórek naskórka.

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie pomiędzy posiłkami.

Wskazania

Preparat szczególnie polecany kobietom dbającym o urodę, jako środek poprawiający wygląd skóry, jej nawilżenie, jędrność, neutralizujący powstające w niej wolne rodniki.

1 kapsułka zawiera:
- Hydro-flex skin complex:
Kolagen 300 mg
Kwas hialuronowy 25 mg
Krzemionka 10 mg
Biotyna 0,075 mg (50%*)
- Antioxidant perfect skin formula:
Ekstrakt z pestek winogron 50 mg
w tym: 95% proantocyjanidyn 47,5 mg
Ekstrakt zielonej herbaty 50 mg
w tym: 98% polifenoli, 80% katechin, 55% EGCG
Opatentowany kompleks witaminy C i bioflawonoidów cytrusowych PureWay-C? 33,4 mg
w tym: witamina C 30 mg (50%*)
Witamina E 5 mg (50%*)
Chelat aminokwasowy selenu Albion? 2,5 mg
w tym: selen 0,025 mg
Chelat aminokwasowy cynku Albion? 37,5 mg
w tym: cynk 7,5 mg (50%*)
Chelat aminokwasowy miedzi Albion? 5 mg
w tym: miedź 0,5 mg
Chelat aminokwasowy manganu Albion? 6,25 mg
w tym: manganu 1 mg
L-cystyna 10 mg
Beta-karoten 1 mg
Likopen 1 mg
*%ZDS ? procent realizacji zalecanego dziennego spożycia przez porcję