MeliLAX dla dzieci i niemowląt mikrowlewka na zaparcia Aboca

Melilax Pediatric to mikrowlewka (mikrolewatywa) przeznaczona dla dzieci i niemowląt, która wykazuje zrównoważone działanie wypróżniające i ochronne o mniejszej pojemności w porównaniu z wersją dla dorosłych.

Produkt przeznaczony jest dla osób, które cierpią na zaparcia wynikające z zablokowania stolca w ostatnim odcinku jelita grubego i osób z uczuciem niepełnego wypróżnienia.

Melilax to Wyrób Medyczny klasy IIB, który bezpiecznie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, niemowlęta (od 1 miesiąca życia) i małe dzieci oraz dorośli.

Produkt bezglutenowy.
Odpowiedni dla osób cierpiących na celiakię.

Dla dorosłych przeznaczona jest wersja produktu o większej zawartości: MeliLAX Dorośli

Opakowanie: 6 mikrowlewek po 5 gramów każda, osobno pakowanych w woreczki.
Objętość wlewki dla dzieci to zawartość mieszcząca się w małej łyżeczce. Zobacz rzeczywistą objętość na dodatkowych zdjęciach produktu.

Aboca Azienda Agraria,

marka:

Cena: 31,36 zł

Działanie:

Melilax wspomaga usuwanie i powoduje łatwiejsze oddawanie stolca. Dodatkowo chroni i łagodzi błonę śluzową odbytu, która w przypadku występowania zaparć szybko ulega podrażnieniu.
Bezpieczny i skuteczny także w przypadku szczelin, hemoroidów i zespołu jelita nadwrażliwego.

Logo Promelaxin Strefa LekówPodwójne działanie Melilax uzyskiwane jest dzięki PROMELAXIN, kompleksowi miodów nektarowych i spadziowych, odpowiednio wyselekcjonowanych i przetworzonych na podstawie ściśle określonej zawartości monosacharydów, polisacharydów i melanoidyn, wzbogaconemu o frakcję polisacharydową z aloesu i ślazu dzikiego.

Działanie kompleksu miodów:

Miody nektarowe i spadziowe zostały specjalnie wyselekcjonowane i poddane obróbce, aby nadać produktowi:

  • zrównoważone działanie osmotyczne, uzyskane dzięki wysokiemu stężeniu cukrów prostych, a także soli mineralnych, które znajdują się, w szczególności w miodzie spadziowym;
  • znaczące działanie przeciwutleniające, dzięki przede wszystkim melanoidynom zawartym w miodzie spadziowym. Spadź jest substancją bogatą w cukry wydzielaną przez owady odżywiające się sokami roślinnymi. Pszczoły pobierają tę substancję z roślin uszkodzonych przez owady oraz bezpośrednio od nich, przekształcając ją w miód spadziowy.

Działanie frakcji polisacharydowej:

Ekstrakty roślinne żelu z aloesu i ślazu dzikiego są mianowane na polisacharydy o wysokim ciężarze molowym (> 20 000 dalton).

Frakcja ta znacznie wzmacnia właściwości mukoadhezyjne (zdolność przylegania do błon śluzowych) Promelaxin.

Ekstrakt ze ślazu dzikiego uzyskany jest w wyniku liofilizacji.
Ekstrakt z żelu z aloesu, stężony w stosunku 200:1, otrzymywany jest w procesie odwadniania świeżego żelu.

Melilax Opis mikrowlewki

Zastosowanie:

Niemowlęta od 0 do 1 roku życia:
pół mikrowlewki Melilax pediatric 5 g w razie potrzeby. Nie należy stosować pozostałej w pojemniku resztki w późniejszym czasie. Wlewki są jednorazowego użycia.
Dzieci od 1 do 3 lat:
1 mikrowlewka Melilax pediatric 5 g w razie potrzeby.
Dzieci od 3 do 12 lat:
1 mikrowlewka Melilax pediatric 5 g w razie potrzeby.

W przypadku uporczywych zaparć stosować 2 dawki jednocześnie.

Nałożyć kilka kropel produktu wokół odbytu i wprowadzić delikatnie wlewkę do odbytu.

Wcisnąć do końca mikrowlewkę i następnie trzymać ją wciśniętą do momentu całkowitego wyciągnięcia wlewki, aby uniknąć zasysania produktu.

Wypróżnienie pojawia się w czasie od 5 - 60 minut.
Zwykle po 15 minutach.

Sposób otwierania nowych wlewek Harmonijkowych EasyUse:

Aplikator wlewki jest w całości ukryty pod osłonką, którą należy odłamać.
Trzymaj za pierścień na wlewce palcami jednej ręki, a drugą zegnij końcówkę aż do odłamania jej od pierścienia:

Melilax Otwieranie Wlewki Harmonijkowej Krok 1

Następnie delikatnie zdejmij osłonę kaniuli i zaaplikuj zawartość według schematu opisanego powyżej:

Melilax Aboca sposób użycia krok 2

Wskazania:

O zaparciach u niemowląt mówimy gdy dziecko wydala suchy, twardy stolec, czemu towarzyszy ból, często z trudem, nieregularnie czyli rzadziej niż 3 razy na tydzień.

Zaparcia o różnej przyczynie: przy niezdolności wypróżnienia z powodu trudności z rozluźnieniem zwieracza odbytu, po wprowadzeniu zmian w diecie, przejściu z pokarmu matki na mleko modyfikowane, zbyt małe spożycie błonnika lub picie zbyt małych ilości wody.

MeliLax ułatwia odblokowanie jelita i przerwanie "błędnego koła" gdy dziecko wstrzymuje stolec, pamiętając ból związany z wcześniejszą defekacją, co prowadzi do pogarszania i zaostrzania problemu: stolec robi się suchy i twardy, co może sprawiać ból przy przechodzeniu przez wrażliwa błonę śluzową odbytu.

Skład: Substancje czynne 73,2%

Promelaxin kompleks miodów i polisacharydów z Aloesu i Ślazu dzikiego mianowany na zawartość: monosacharydów 50%, polisacharydów (ciężar cząsteczkowy > 20.000 Daltonów) 0,3%

Dodatkowo: mieszanka wodno-glicerynowa, sok z cytryny, olejek eteryczny z lawendy.

Ulotka w formacie pdfUlotka Aboca Melilax Pediatric strefa leków