D-Vitum forte 1000 j.m. witamina D dla dorosłych

D-Vitum Forte uzupełnienie witaminy D u osób dorosłych ze zwiększonym na nią zapotrzebowaniem, w tym kobiet w ciąży i matek karmiących.

Opakowanie: 60 kapsułek po 270 mg

Oleofarm,

marka:

Cena: 19,87 zł

Działanie:

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości oraz zębów.
Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu jonów wapnia z moczem.
Reguluje ilość wapnia w osoczu krwi, co jest istotne dla powstawania sygnałów nerwowych i skurczu mięśni.
Niedobór witaminy D może prowadzić do osteomalacji (rozmiękczenia kości) oraz osteoporozy.
Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej, pod wpływem promieniowania słonecznego UV. W okresie letnim synteza ta jest jednak ograniczana ze względu na stosowanie kosmetyków z filtrami UV i zalecanego osobom starszym i kobietom w ciąży unikania nadmiernej ekspozycji na słońce. W okresie jesienno-zimowym synteza witaminy D w skórze jest ograniczona z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. U osób po 65 roku życia obserwuje się ponadto wyraźne zmniejszenie syntezy skórnej witaminy D.

Zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego i Zespołu Ekspertów w dziedzinie pediatrii rekomendowana dzienna dawka witaminy D dla osoby dorosłej oraz kobiety ciężarnej lub karmiącej to 1000 j.m. (25 ug), co odpowiada zawartości jednej kapsułki D-Vitum Forte.
U osób powyżej 65 roku życia zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie w dawce 1000 j.m. przez cały rok z powodu osłabionej syntezy skórnej oraz w celu zapobiegania złamaniom kości*.
* Zalecenia Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Pediatrii i Zespołu Ekspertów dotyczące profilaktyki niedoboru witaminy D, Medycyna Praktyczna - Pediatria 2010/01.

Dawkowanie:

Zaleca się przyjmować preparat raz dziennie po 1 kapsułce.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania:

Do postępowania dietetycznego dla osób dorosłych ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D, w tym kobiet w ciąży i matek karmiących.

Skład:

1 kapsułka zawiera:
witaminę D3 1000 j.m. (25 ug) 
olej z nasion lnu 199 mg 
w tym kwasu alfa-linolenowego (omega-3) 119 mg 


Skład: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina D3 (cholekalcyferol). Składniki otoczki: żelatyna spożywcza, substancja utrzymująca wilgotność - glicerol.