Doppelherz Aktiv dla mózgu

Doppelherz Aktiv dla mózgu Lecytyna, Kwasy tłuszczowe DHA + cynk + miedź + witaminy z grupy B

Opakowanie: 30 kapsułek

Opakowanie: 30 kapsułek

Queisser,

marka:

Cena: 14,54 zł

Działanie

Preparat zawiera wyjątkową kombinację 11 substancji wpływających korzystnie na pracę kory mózgowej.
Jego skład został opracowany zgodnie z najnowszymi wynikami badań dotyczących funkcjonowania i budowy mózgu.

Najnowsze odkrycia naukowe wskazują na ogromną rolę kwasów tłuszczowych DHA w pracy kory mózgowej. Wchodzą one w skład błon komórek nerwowych, w szczególności w rejonach synaptycznych, czyli rejonach odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów między komórkami mózgu. Są ważnymi składnikami osłonek mielinowych odpowiedzialnych za odżywienie neuronów i prawidłowe przewodnictwo nerwowe. Kwasy DHA stanowią w siatkówce aż 50% jej masy. Uczestniczą w siatkówce w zamianie impulsów świetlnych na impulsy nerwowe.

W ostatnich latach wykazano, że zwiększona zawartość DHA w diecie wpływa pozytywnie na procesy nerwowe mózgu, w tym na procesy poznawcze, procesy zapamiętywania oraz zmniejszoną podatność na stres.
Z tego powodu zaleca się codzienne spożywanie DHA pod postacią ryb morskich lub oleju lnianego, zawierających znaczne ilości kwasów tłuszczowych typu omega-3.

Preparat uzupełnia również dietę o lecytynę, która pełni ważną rolę w przebiegu procesów uczenia i zapamiętywania. Jednocześnie przyspiesza regenerację układu nerwowego w stanach stresu i wyczerpania nerwowego.
W skład lecytyny sojowej wchodzą ważne dla zdrowia substancje aktywne: cholina, inozytol i nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Składniki te są ważnymi elementami budulcowymi komórek nerwowych oraz umożliwiają syntezę neurotransmiterów - substancji odpowiedzialnych za przekazywanie impulsów nerwowych.

Dodatek mikroelementów (cynk i chrom) oraz witamin z grupy B wspomaga pracę układu nerwowego i sprzyja jego szybszej regeneracji.
Miedź odgrywa m.in. rolę w tworzeniu osłonek mielinowych, które odżywiają neurony i odpowiadają za prawidłowe przewodnictwo nerwowe.

Dawkowanie

Zażywać 1 kapsułkę dziennie razem z posiłkiem, popijając odpowiednią ilością płynu.
Nie rozgryzać ani nie żuć.
W razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 2 kapsułek dziennie.

Wskazania

Kwasy tłuszczowe DHA i lecytyna wspomagają procesy nerwowe w mózgu oraz dostarczają substancji budulcowych do kory mózgowej.
Uzupełnianie diety o kwasy DHA i lecytynę jest wskazane w okresach intensywnej pracy umysłowej lub nauki, podczas stresu i przepracowania.

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
Lecytyna 500 mg
Olej z łososia 300 mg w tym min.
- 12% DHA
- 28% EPA
- 36 mg
- 54 mg
Tiamina (wit. B1) 1,4 mg 100%*
Ryboflawina (wit. B2) 1,6 mg 100%*
Witamina B6 2 mg 100%*
Witamina B12 1 ?g 100%*
Witamina E 10 mg 100%*
Kwas foliowy 200 ?g 100%*
Niacyna (wit. PP) 13,5 mg 75%*
Cynk 2,5 mg 17%*
Miedź 0,5 mg

* % zalecanego dziennego spożycia (ZDS