Żurawina wielkoowocowa SOLGAR

Solgar Żurawina wielkoowocowa sproszkowany wyciąg z owoców Żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpum) wraz z naturalną witaminą C.

Jedna kapsułka dostarcza tylu fitozwiązków żurawinowych (składników odpowiedzialnych za działanie preparatu) ile znajduje się w jednej szklance soku ze świeżych żurawin.

Opakowanie: 60 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 78,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Infekcje dróg moczowych
Najbardziej na infekcje dróg moczowych narażone są kobiety, (mężczyźni zapadają na tą przypadłość ośmiokrotnie rzadziej). Z badań wynika, iż niemal 30% kobiet w swoim życiu doznaje zapalenia dróg moczowych. Infekcje dróg moczowych wywołują najczęściej bakterie Escherichia Coli (E.Coli).
Osadzają się one w drogach moczowych gdzie powodują stany zapalne.
Badania wykazały, iż żurawina zmniejsza przyczepność bakterii E.Coli do ścianek dróg moczowych, jednocześnie obniżając poziom tych bakterii w moczu.
Poprzez swoje właściwości wypłukujące bakterie E.coli żurawina może zmniejszać podatność na zapalenie dróg moczowych. Pomaga ona również w zapobieganiu infekcją pęcherza moczowego w przypadku osób mających problemy z opróżnianiem pęcherza (np. mężczyźni z problemami z prostatą).
Żurawina przynosi również tak bardzo potrzebną pomoc osobom z założonym cewnikiem lub z zaburzeniami neurologicznymi (np. po udarze, wylewie czy urazie kręgosłupa) gdzie ryzyko powstania infekcji jest bardzo duże.
W przypadku skłonności do infekcji dróg moczowych zaleca się przyjmowanie żurawiny w celu zapobiegania ewentualnym ich nawrotom.

Choroby serca
Flawonoidy występujące w żurawinie są bardzo podobne do tych występujących w czerwonym winie. Badania potwierdziły, że spożywanie żurawin może dawać doskonałe efekty w zapobieganiu chorobom serca. Związki zawarte w żurawinie mogą powstrzymywać tworzenie się zakrzepów i mieć korzystny wpływ na rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Posiadają one również właściwości mogące zapobiegać utlenianiu się cholesterolu, co może zmniejszać ryzyko arteriosklerozy i zapychania się naczyń krwionośnych.

Choroby wrzodowe
Przeprowadzone badania ujawniły, iż substancje zawarte w żurawinie mogą powstrzymywać niektóre bakterie wywołujące choroby wrzodowe od osadzania się na ściankach układu trawiennego. Zaobserwowano, iż żurawina posiada właściwość powstrzymywania osadzania się bakterii Helicobacter pylorii na śluzie żołądka.

Choroby dziąseł
Szereg badań wykazało, iż wyciąg z żurawiny zmniejsza o 60% osadzanie się na dziąsłach najczęściej spotykanych bakterii w jamie ustnej. Redukuje to ilość szkodliwych bakterii w jamie ustnej i zmniejsza zapadalność na choroby przyzębia i dziąseł.

Działanie Przeciwbakteryjne i Przeciwgrzybicze
Przeprowadzono wiele badań, które w warunkach laboratoryjnych potwierdziły znacznie szersze spektrum działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego żurawiny. Wyniki tych badań mogą być pomocne przy wykorzystywaniu wyciągu z żurawiny w walce z takimi bakteriami jak: Staphylococcus Aureus, Salmonella enteridis oraz z niektórymi rodzajami grzybów powodującymi choroby skóry.

Dawkowanie:

Osoby dorosłe jedna (1) do dwóch (2) kapsułek dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza.

Wskazania:

Infekcje dróg moczowych
Choroby serca
Choroba wrzodowa
Choroby dziąseł
Działanie Przeciwbakteryjne i Przeciwgrzybicze

Medycyna ludowa zaleca stosowanie żurawiny w:
przeziębieniach,
anginie,
schorzeniach reumatycznych,
w przypadku osłabienia funkcji żołądka jelit i trzustki,
w przypadku awitaminozy i przemęczenia.

Skład:

1 kapsułka zawiera:

Żurawina (vaccinium macrocarpum) (sproszkowany wyciąg z owoców) 400 mg
Witamina C (kwas l-askrobinowy) 60 mg (100% zalecanego dziennego spożycia)

Etykieta i Skład Solgar Żurawina WielkoowocowaSkład Etykieta Solgar Earth Source