Miedź chelat aminokwasowy SOLGAR

Solgar Miedź chelat aminokwasowy o wysokiej biodostępności.

Miedź jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym biorącym udział w kilku kluczowych reakcjach enzymatycznych w ludzkim organizmie.
Jest trzecim najliczniejszym pierwiastkiem śladowym po żelazie i cynku.
Cała szacowana zawartość miedzi w organizmie ludzkim to 70-80 mg, z czego do 24,7% w mięśniach szkieletowych, 15,3% w skórze, 14,08% w szpiku kostnym, 8-15% w wątrobie i 8% w mózgu.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę stężenie miedzi na gram tkanki, to największe jej ilości występują w mózgu i wątrobie.

Opakowanie: 100 tabletek

Solgar,

marka:

Cena: 49,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Miedź odgrywa ważną rolę w tworzeniu kolagenu - ważnego białka wchodzącego w skład kości, skóry i tkanki łącznej.
Pomaga organizmowi korzystać z zapasów żelaza, a także utrzymać odporność i płodność.
Bierze też udział w tworzeniu melaniny - naturalnego, ciemnego pigmentu znajdującego się we włosach, skórze i tęczówce, zapewniającego ich stałe zabarwienie.

Ponieważ miedź jest potrzebna w kilku systemach enzymatycznych, jej niedobory wpływają na szereg tkanek organizmu.
Niedobory miedzi prowadzą do niedokrwistości z niedoboru żelaza, gdyż miedź jest niezbędna do właściwego wchłaniania i wykorzystania żelaza.
Tworząc enzymy miedź ułatwia utlenianie wielu związków, takich jak np. kwas moczowy i monoaminy.
Jej udział w reakcjach enzymatycznych jest również ważny w takich procesach jak: powstawanie hemoglobiny, pigmentacja skóry, krzepnięcie krwi czy produkcja energii.

Miedź jest niezbędna do właściwej integracji kolagenu i elastyny w tkankach organizmu.
Poprzez swój udział w reakcjach enzymatycznych umożliwia wiązanie krzyżowe włókien oraz kolagenu i elastyny, co pozwala im na udział w tworzeniu struktur tkanki łącznej o niezbędnej stabilności i elastyczności.
Kolagen jest najliczniejszym białkiem w organizmie i głównym składnikiem strukturalnym tkanek łącznych, tj. w skórze, naczyniach krwionośnych, stawach, kościach, oczach, płucach, jelitach itd. Niewłaściwe wiązania krzyżowe mogą prowadzić do osłabienia naczyń krwionośnych, osteoporozy, artretyzmu, uszkodzeń skóry i wielu innych problemów.

Oprócz cynku i manganu, miedź wchodzi w skład enzymu o nazwie dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), który jest silnym antyoksydantem wytwarzanym przez organizm w celu ochrony komórek, tkanek i niezbędnych związków fizjologicznych przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki.
Dysmutaza ponadtlenkowa neutralizuje rodniki ponadtlenkowe, które są odpowiedzialne między innymi za uszkodzenia tkanek i stany zapalne. Uważa się, że stawy i oczy są szczególnie narażone na rodniki ponadtlenkowe. Właściwa synteza dysmutazy ponadtlenkowej może być szczególnie ważna w przypadku artretyzmu, urazów stawów, uszkodzeń powysiłkowych i zaćmy.

1 tabletka zawiera:
Miedź (jako chelat aminokwasowy) 2,5 mg 120%*
Wapno (fosforan wapnia) 70 mg 7%*

*%ZDS zalecanego dziennego spożycia

Ulotka w formacie pdfUlotka Solgar Miedź Chelat Strefa Leków

Etykieta Skład Solgar Miedź Chelat AminokwasowySkład Etykieta Solgar Earth Source