L-Cysteina SOLGAR aminokwas warunkowo niezbędny

Solgar L-Cysteina aminokwas warunkowo niezbędny (wytwarzany przez organizm, ale okresowo wzrasta na niego zapotrzebowanie i należy go suplementować) w postaci wolnej (łatwo wchłanialne bez potrzeby trawienia)

Cysteina jest jednym z trzech aminokwasów siarkowych zawierających grupę tiolową –SH (podobnie jak metionina i homocysteina). Wchodzi w skład wewnątrzustrojowego antyutleniacza - glutationu (złożonego z cysteiny, glicyny, kwasu glutaminowego).

Opakowanie: 30 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 62,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Działa ochronnie na wątrobę, wspomaga jej odtruwanie będąc prekursorem glutationu.
Glutation to wszechobecny przeciwutleniacz (antyoksydant) występujący głównie w wątrobie (główny czynnik detoksykacyjny) oraz w nerkach i soczewce oka. Wyłapuje reaktywne czynniki elektrofilowe (wolne rodniki). Chroni komórki przed uszkodzeniem ze strony toksyn. Neutralizuje wolne rodniki w wątrobie i detoksykuje pestycydy (do 60%), przywraca użyteczną (zredukowaną) formę witaminy C i E (witaminy zależne od glutationu). Odpowiada za usuwanie z ustroju toksyn azotowych i chlorowcopochodnych.
Cysteina odpowiada za usuwanie metali ciężkich takich jak ołów, rtęć, kadm.
Chroni przed zatruciem aldehydem octowym, toksycznym produktem rozkładu alkoholu etylowego co jest szczególnie ważne u pijących nałogowo.
U palaczy zapobiega uszkodzeniom wątroby i mózgu oraz chroni przed rozedmą płuc i nowotworami.

Cysteina ma także wpływ na skórę. Chroni komórki włosów, skóry i paznokci przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, wchodzi w skład kolagenu - odpowiada za elastyczność i strukturę skóry, wchodzi w skład keratyny głównego budulca włosów i paznokci.

1 kapsułka zawiera:
L-Cysteina 500 mg

Ulotka w formacie pdfUlotka Solgar L-Cysteina Strefa Leków

Etykieta Skład Solgar L-cysteinaSkład Etykieta Solgar Earth Source