Vita D witamina D dla niemowląt karmionych piersią

Vita D kapsułki Witamina D dla niemowląt karmionych piersią

Pierwsza na rynku witamina D dla niemowląt karmionych piersią w kapsułkach otwieranych \"twist-off\" do podawania doustnego.

Preparat Vita D kapsułki jest wygodny w użyciu, higieniczny, a także bezpieczny - bez ryzyka przedawkowania.

Przeznaczony jest do codziennego stosowania w domu w celu zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania niemowlęcia na witaminę D.

W odróżnieniu od produktów leczniczych zawierających bardzo wysokie stężenia witaminy D, Vita D kapsułki to suplement diety dostarczający ten składnik w mikrodawkach.

U niemowląt karmionych piersią poleca się codzienną suplementację w ilości 400 j.m. (10 µg) witaminy D, co odpowiada jednej kapsułce otwieranej \"twist-off\" preparatu Vita D kapsułki.

Opakowanie: 30 kapsułek otwieranych

Opakowanie: 30 kapsułek otwieranych

Vitis Pharma

Cena: 17,27 zł

Działanie

Witamina D odgrywa istotną rolę w utrzymaniu właściwych stężeń oraz proporcji wapnia i fosforu w organizmie.
Jest niezbędna do właściwego rozwoju oraz kondycji kości i zębów.
Niedostateczna podaż witaminy D może prowadzić do krzywicy i innych zaburzeń mineralizacji tkanki kostnej.
Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia dziecka w pierwszych miesiącach życia. Jednakże ilość witaminy D zawarta w mleku kobiecym może okazać się niewystarczająca.
Witamina D jest wytwarzana w sposób naturalny w skórze, pod wpływem promieni UV. Synteza ta jest jednak ograniczona, ze względu na niskie nasłonecznienie oraz powszechne obecnie stosowanie filtrów UV.

Dawkowanie

Zaleca się podawać preparat raz dziennie po jednej kapsułce "twist-off".

Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, sacharozy oraz glutenu, może więc być stosowany u osób, które nie tolerują tych składników.

1 kapsułka zawiera 400 j.m. (10 ?g) witaminy D, a więc rekomendowaną codzienną dawkę dla zdrowych niemowląt karmionych piersią.
Vita D kapsułki to roztwór witaminy D3 w oleju MCT zamknięty w żelatynowej kapsułce otwieranej "twist-off", w mikrodawkach do podawania doustnego.