Solgar Olej z Wiesiołka Dwuletniego

Solgar Olej z Wiesiołka dwuletniego 1300 mg

Olej z wiesiołka dwuletniego jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych: linolowego (LA, zawartość około 73%) i gamma linolenowego (GLA, zawartość około 9%).
Podobny skład tych frakcji jest rzadko spotykany w naturze i ceniony w profilaktyce zdrowia oraz leczeniu wielu chorób.

Solgar Olejek z Wiesiołka Dwuletniego nie zawiera:
glutenu, drożdży, pszenicy, soi, produktów mlecznych, substancji słodzących, sztucznych substancji konserwujących, zapachowych i barwiących.

Opakowanie: 30 kapsułek

Solgar,

marka:

Cena: 86,00 zł
  • darmowa wysyłka

Działanie:

Kwas gamma-linolenowy (GLA) pełni bardzo ważną rolę substancji przeciwzapalnej.
Stosowanie oleju z wiesiołka dwuletniego umożliwia organizmowi usprawnienie gospodarki lipidowej przez uzupełnienie niedoboru kwasu gamma-linolenowego bezpośrednio z pominięciem pozyskiwania GLA w mechanizmie przekształcania kwasu linolowego.
Świeży olej z wiesiołka dwuletniego jest jak dotąd najlepszym surowcem, dlatego, że zawiera nie tylko kwas gamma linolenowy (GLA) w ilości 10%, ale również charakteryzuje się niezmiernie wysokim udziałem kwasu linolowego (70%).
W związku z tym zawartość NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych) w olejku jest najwyższa z dotychczas poznanych olei roślinnych.
Objawia się to znacznie wyższą zawartością w surowicy metabolitów toru kwasu linolenowego np. prostaglandyn u osób stosujących ten olejek.

Problemy zdrowotne, w których poprawnie odnotowano korzystne działanie olejku z wiesiołka dwuletniego należą do zaburzeń wieloobjawowych, w których zaobserwowano udział nieprawidłowego metabolizmu kwasu linolowego, jako jednego z czynników sprzyjających powstawaniu zaburzeń np. stany zapalne, zespół napięcia przedmiesiączkowego, egzema, neuropatia cukrzycowa, endometrioza, bolesne miesiączkowanie, trądzik młodzieńczy i różowaty, łagodny przerost gruczołu krokowego, reumatoidalne zapalenie stawów, wyprysk alergiczny.

Dawkowanie:

1-2 kapsułki dziennie.

1 kapsułka zawiera:
Olej z wiesiołka dwuletniego (tłoczony na zimno) 1300 mg,
w tym:
Kwas linolowy (LA) 949 mg,
Kwas gamma-linolenowy (GLA) 117 mg.

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki żelowej żelatyna (zwierzęca), glicerol roślinny (z oleju z ziarna palmowego i oleju kokosowego).

Etykieta Skład Solgar Olej z Wiesiołka DwuletniegoSkład Etykieta Solgar Earth Source